Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to niezwykle komfortowa metoda korekcji wzroku dla osób, które nie pozwalają, aby ich wada wzroku ich ograniczała. Jeśli cenisz sobie wolność, swobodę i idealnie ostre widzenie, na pewno je pokochasz! Jednak jaki jest koszt soczewek ze względu na ich tryb noszenia czy rodzaj wady, którą korygują? Podczas gdy idealny komfort widzenia jest bezcenny, szkła kontaktowe to bardzo przystępne cenowo rozwiązanie. Czytaj dalej i poznaj koszt komfortu, który zapewniają soczewki!


Dowiedz się więcej o tym ile kosztują soczewki kontaktowe:

Ile kosztują soczewki kontaktowe zależnie od rodzaju?

Cena soczewek kontaktowych zależy od wielu czynników – m.in. od ich rodzaju, materiału wykonania, trybu noszenia, producenta, a nawet ilości, w której je kupujesz. Z tego względu trudno podać jeden przedział cenowy, który będzie precyzyjnie odzwierciedlał koszt zakupu każdych szkieł kontaktowych dostępnych na rynku.

Dużo lepszym pomysłem jest sprawdzenie indywidualnej ceny wybranego rodzaju soczewek. Dlatego specjalnie dla Ciebie utworzyliśmy zestawienie ich ceny według rodzajów, tak abyś miał jasny obraz  wydatku, z którym wiążą się soczewki kontaktowe. Cena, jaką zapłacisz może się różnić w zależności od marki czy materiału. Ile kosztują? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Ile kosztują soczewki kontaktowe jednodniowe?

Soczewki jednodniowe to najbardziej higieniczna i łatwa w użytkowaniu opcja. Nie musisz bowiem przejmować się ich pielęgnacją – wystarczy nałożyć je rano, a wieczorem wyrzucić do kosza. Ze względu na to są dostępne w większych opakowaniach od 30 do nawet 180 sztuk. Możesz zakupić je również w większych ilościach tak, aby przez pewien czas nie martwić się o ich uzupełnianie.

W naszym sklepie znajdziesz soczewki sferyczne jednodniowe, których cena zaczyna się już od 45,99 zł za 30 sztuk – np. SofLens Daily Disposable. Oferujemy jednak również szkła kontaktowe dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą podarować swoim oczom to, co najlepsze. Cena takich soczewek sięga nawet 100 zł za 30 sztuk, tak jak ma to miejsce w przypadku m.in. Acuvue Oasys 1-Day czy Dailies Total1. Tutaj cena zdecydowanie idzie z jakością!

Pamiętaj jednak, że im większe opakowania, tym tańsze soczewki! Pod lupę weźmiemy nasz bestseller, którym są soczewki EyeLove Comfort 1-Day 30 szt. Ich cena wynosi obecnie 61,99 zł, czyli 2 zł za jedną sztukę. Dla porównania – w wersji 90 szt. koszt ten zmniejsza się do 1,88 zł. Umożliwiamy również zakup 12 pudełek 30 szt., które starczą aż na pół roku. W ich przypadku cena jednej soczewki to zaledwie 1,77 zł!

Podsumowując – ceny soczewki jednodniowej zaczynają się od 45,99 zł. Jednak jeśli szukasz lepszych jakościowo produktów musisz być gotowy przeznaczyć więcej na soczewki - cena sięga od 80 do nawet 100 zł. Duże opakowanie wiąże się z większym jednorazowym wydatkiem, jednak na dłuższą metę jest to o wiele tańsze rozwiązanie. Niewielka różnica w cenie za jedną sztukę równa się bowiem znacznej oszczędności pieniędzy wraz z upływem czasu!

Ile kosztują soczewki kontaktowe dwutygodniowe?

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe to kompromis pomiędzy dłuższym czasem użytkowania a najwyższą higieną. Niektóre z nich cechuje również wyjątkowa funkcja wydłużonego trybu noszenia, której nie znajdziesz w żadnym innym rodzaju soczewek. Niektóre z nich mogą bowiem pełnić rolę  soczewek całodobowych, które możesz użytkować przez cały tydzień bez zdejmowania na noc!

Szkła kontaktowe dwutygodniowe możesz nabyć w opakowaniach po 6, 12 oraz 24 sztuki, jednak oferujemy również pojedyncze sztuki. Ich cena zaczyna się już od 39,99 zł za 6 sztuk, tak jak ma to miejsce w przypadku jednych z najchętniej kupowanych soczewek w naszym sklepie – EyeLove Basic bi-weekly.

Znajdziesz u nas również produkty wiodącego producenta soczewek kontaktowych na świecie, którym jest ACUVUE! Cena za 6 sztuk jego soczewek dwutygodniowych sferycznych waha się od 69,99 do 77,99 zł. Również i w ich przypadku bardziej opłacalny jest zakup większego opakowania jednorazowo.

Ile kosztują soczewki kontaktowe miesięczne?

Soczewki miesięczne to zdecydowanie najpopularniejszy wybór wśród stałych użytkowników kontaktowej metody korekcji wzroku. Oferujemy szeroki asortyment produktów różnorakich marek i rodzajów – dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć szkła kontaktowe idealne dla swoich oczu. Przedział cenowy dla opakowania zawierającego 3 sztuki soczewek miesięcznych sferycznych to od 25,99 do 79,99 zł.

Ile kosztują soczewki kontaktowe progresywne?

Osoby, które zmagają się z niewyraźnym widzeniem w bliskich i dalekich odległościach jednocześnie, potrzebują bardziej specjalistycznej korekcji swojej wady refrakcji. Osiągnięcie idealnego komfortu widzenia jest wówczas możliwe za pomocą soczewek progresywnych, które korygują widzenie w bliży, dali i odległościach pośrednich na raz.

Ile kosztują szkła kontaktowe progresywne? Są one dostępne w różnych wariantach – zakupisz u nas soczewki progresywne różnych producentów oraz o różnych trybach noszenia, czyli jednodniowym, dwutygodniowym oraz miesięcznym. W zależności od tego, na jakie zdecydujesz się soczewki kontaktowe cena będzie zależała więc od wybranego producenta, rodzaju oraz wielkości opakowania.

Soczewki progresywne są droższe od szkieł kontaktowych sferycznych ze względu na swoją skomplikowaną konstrukcję, a co za tym idzie – wyższe koszty produkcji. W przypadku soczewek progresywnych jednodniowych, zakup 30 sztuk w naszym sklepie to wydatek pomiędzy 95,99 a 149,99 zł.

Wolisz soczewki wielorazowe, które możesz nosić przez wiele dni? W takim razie wybierz soczewki progresywne miesięczne. Zakupisz je od 73,99 do 109,99 zł za 3 sztuki. Zapoznaj się więc z naszą ofertą i wybierz soczewki, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby wzrokowe!

Ile kosztują soczewki na astygmatyzm?

Astygmatyzm to kolejna wada wzroku, która wymaga bardziej skomplikowanej korekcji – w artykule na naszym blogu dowiesz się więcej na jej temat. Dla astygmatyków, którzy są miłośnikami kontaktowej metody korekcji wzroku, oferujemy soczewki toryczne, jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne.

Cena soczewek na astygmatyzm jednodniowych zaczyna się już od 80,99 zł i sięga 135,99 zł za 30 sztuk. W cenach pośrednich znajdziesz wiele produktów dostosowanych do różnorakich potrzeb wzrokowych astygmatyków – m.in. co do zastosowania soczewek czy ich materiału wykonania.

Jeśli interesują Cię soczewki toryczne dwutygodniowe – oferujemy ACUVUE OASYS for Astigmatism 6 szt., które kosztują zaledwie 98,99 zł. To przystępna cenowo opcja dla każdego, kto zmaga się z tą wadą wzroku i ceni sobie nieograniczony komfort, który umożliwi funkcja przedłużonego trybu noszenia przez całą dobę przez tydzień.

Również i fani miesięcznych soczewek torycznych znajdą coś dla siebie. W naszym sklepie 6 sztuk miesięcznych szkieł kontaktowych na astygmatyzm zakupisz za około 150 zł. To niewielki wydatek biorąc pod uwagę to, że taka ilość wystarczy na aż kwartał!

Pracujesz przed komputerem? Sprawdź jakie sa warunki dofinansowania soczewek kontaktowych dla pracownika.

Ile kosztuje płyn do soczewek kontaktowych?

Jeśli chcesz skorzystać ze szkieł kontaktowych wielorazowych, czyli dwutygodniowych lub miesięcznych, do ich ceny musisz doliczyć również koszt płynu do soczewek. To niezbędne akcesorium, które umożliwi Ci higieniczne i zdrowe korzystanie z tej metody korekcji wzroku.

W naszym sklepie znajdziesz płyny multifunkcyjne do soczewek, których cena zaczyna się już od 10 zł za małe opakowanie. Większe, półlitrowe butelki, które będą starczyć Ci na dłużej, kupisz zaś za około 40 zł.

Oto koszty, z którymi wiąże się korzystanie z soczewek. Każda cena jest jednak warta niesamowitego komfortu widzenia, który zapewniają szkła kontaktowe. Znajdź więc najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie dla siebie i zakup je już teraz!

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię