Ocena: 6 na 6 (opinii: 5) DODAJ OPINIĘ

DAILIES TOTAL1® 30 szt.

Twoja cena: 99,99 PLN
wysyłka proszę wybrać parametry

Zamawiając subskrypcję możesz liczyć na:

 • Zawsze darmową dostawę (od kolejnego zamówienia w ramach subskrypcji)
 • Gratis niespodzianka do każdego zamówienia :)
 • 5% rabatu na wszystko lub nawet -15% przy zakupie EyeLove (od kolejnego zamówienia subskrypcyjnego)
 • Bezpiecznie zachowasz kartę płatniczą w Przelewy24 dla automatycznych zamówień w Subskrypcji
czytaj więcej

Moc: Ilość:
Subskrypcja:
Rodzaj soczewek: sferyczne Opakowanie: 30 szt.
DIA (średnica): 14,10 mm BC: 8,5
Okres noszenia: jednodniowe
Materiał: Delefilcon A Uwodnienie: 33%
Dk/t: 156 Tryb noszenia: dzienny
Marka: Dailies Producent: Alcon

DAILIES TOTAL1®

Unikalne jednodniowe soczewki z gradientem uwodnienia, które łączą w sobie wyjątkową przepuszczalność tlenu - dla zdrowo wyglądających oczu oraz trwałą lubrykację - dla wyjątkowego komfortu nawet na koniec dnia!

Zbliżająca się do 100% zawartość wody w najbardziej zewnętrznej strefie powierzchni soczewki zapewnia jedwabiście gładką powierzchnię dla komfortu, który trwa do końca dnia*.

Efekty? 9 na 10 użytkowników soczewek zgadza się, że czują się tak, jakby nie mieli nic na oczach*. Dzięki niskiemu, 33% uwodnieniu strefy wewnętrznej przez soczewkę może swobodnie przepłynąć więcej tlenu niż przez jakąkolwiek inną soczewkę jednodniową. Soczewki kontaktowe DAILIES TOTAL1® mają 6X WYŻSZĄ PRZEPUSZCZALNOŚĆ TLENU* niż wiodące soczewki jednodniowe*.

Tak wysoka wartość zapewni Twoim oczom prawidłowe oddychanie.

Dzięki tak zaawansowanej i innowacyjnej konstrukcji soczewki DAILIES TOTAL1® zapewnią Ci wyjątkowy i niespotykany dotąd komfort korzystania z soczewek kontaktowych.

Znakomite dla osób, które...

 • chcą korzystać z najbardziej innowacyjnej i skutecznej technologii
 • chcą komfortu trwającego przez cały dzień
 • prowadzą aktywny tryb życia
 • mają oczy podrażnione przez suche powietrze lub w wyniku sezonowych alergii
 • uprawiaja sport
 • potrzebują wyjatkowej wygody i elastyczności
 • często podróżują

Informacje techniczne

Materiał
Delefilcon A
Średnica
14,1
Krzywizna bazowa BC (mm)
8,5
Dk/t
156 @ -3,00 D
Grubość centralna (mm)
0,09 @ -3,00 D
Podbarwienie ułatwiające manipulację
VISITINT® (jasnoniebieski na całej powierzchni)
Moce sferyczne (D)
od -12,00 do +6,00
Uwodnienie warstwy powierzchniowej
< 80%
Uwodnienie części wewnętrznej
33%
Moduł (MPa)
0,7
Tryb wymiany
Dzienny
Tryb noszenia
Jednodniowy
Opakowania
Próbne - 5 szt. / handlowe - 30 lub 90 szt.
Dodatek
Soczewki zawierają fosfatydylocholinę - składnik występujący także w naturalnych łzach

Zakładanie i zdejmowanie soczewek DAILIES TOTAL1®:

* Dk/t = 156 @ -3,00D.

 1. Soczewki o wysokiej transmisji tlenu, Dk/t=156 @ -3.00D.
 2. W oparciu o wskaźnik transmisyjności tlenu przez soczewki, wśród soczewek jednodniowych; dane Alcon 2010.
 3. W badaniu klinicznym z udziałem 80 pacjentów. Dane Alcon 2011.

B21603444616

W trosce o Twoje oczy

W trosce o Twoje oczy

Czy wiesz, że... Rogówka jest pierwszą powierzchnią na jaką natrafia światło wpadające do naszych oczu. Jest to zupełnie przeźroczysta tkanka, która zarazem jest głównym elementem optycznym naszego oka. To właśnie miedzy innymi dzięki niej obraz jaki widzimy tworzy się na naszej siatkówce i może być rozpoznany przez nasz mózg. To półkolista struktura pozbiawiona naczyń krwinośnych. Podobnie jednak jak reszta naszego organizmu do życia potrzebuje tlenu, który czerpie bezpośrednio z powietrza. To jedyny sposób, dlatego też aby zachować zdrowie rogówki, nie należy narażać jej na ewentualne niedotlenienie. Może ono bowiem doprowadzić do niepotrzebnych komplikacji zdrowotnych lub po prostu do pogorszenia się widzenia. Pamiętać więc należy, aby zakładając soczewki kontaktowe używać jedynie takich, które przepuszczają odpowiednią ilość tlenu by nasze oczy wciąż mogły być lśniąco białe i wyglądać zdrowo.

Soczewki Air Optix®

Oddychające, miesięczne soczewki kontaktowe. Unikalna modyfikacja powierzchni w plazmie.

Oddychające, miesięczne soczewki kontaktowe AIR OPTIX® to niezmienny komfort od pierwszego do trzydziestego dnia użytkowania.1

Odkryj doskonałą jakość widzenia dzięki soczewkom, które można nosić we wszystkich sytuacjach i tak długo, jak tego potrzebujesz, aby móc prowadzić aktywny tryb życia. Jedynie soczewki kontaktowe AIR OPTIX® produkowane są z wykorzystaniem unikalnej i trwałej modyfikacji powierzchni w plazmie, która jak potwierdzają badania, zapewnia im zachowanie nawilżenia i chroni je przed osadzaniem się na nich kurzu, tłuszczów i innych zanieczyszczeń.2,3 Dzięki czemu soczewki pozostają niezmiennie komfortowe od pierwszego do trzydziestego dnia użytkowania.1

SOCZEWKI AIR OPTIX® COLORS

NOWE, KOLOROWE, ODDYCHAJĄCE SOCZEWKI KONTAKTOWE AIR OPTIX® COLORS to koniec kompromisów pomiędzy zdrowiem oczu a pięknym wyglądem.

Produkty Alcon® do pielęgnacji soczewek kontaktowych

OPTI-FREE® PureMoist® Z formułą HydraGlyde® Moisture Matrix® oferuje wyjątkowe 16-godzinne4 nawilżanie, zapewniając nadzwyczajny komfort od rana do wieczora5.

Wielofunkcyjny płyn do:

 • czyszczenia
 • odświeżania
 • płukania
 • usuwania osadów białkowo-lipidowych
 • zapobiegania powstawaniu osadów lipidowych
 • dezynfekcji
 • przechowywania soczewek kontaktowych

Porady:

 • Nigdy nie używaj wody z kranu do pięlęgnacji soczewek kontaktowych!
 • Zmieniaj pojemnik na soczewki kontaktowe z każdą nową butelką płynu.
 • Stosuj OPTI-FREE® PureMoist® zgodnie z instrukcją.

Opakowanie:
2x300ml, 300ml, 240ml (płaska butelka), 90ml.

 1. Davis R, Eiden B. Changes in comfort and vision during weeks 3 and 4 of monthly replacement silicone hydrogel contact lenses. American Academy of Optometry 2012; E-abstract 125401.
 2. Nash W, Gabriel M, Mowrey-McKee M. A comparison of various silicone hydrogel lenses; lipid and protein deposition as a result of daily wear. Optom Vis Sci. 2010:87;E-abstract 105110.
 3. Pomiary In vitro kąta kontaktu dla nieużywanych soczewek sferycznych; z wykazanym poziomem istotności 0,05;
  Dane Alcon, 2009.** Lepsza odporność na osady tłuszczowe w porównaniu do soczewek kontaktowych Biofinity,^PureVision,^ ACUVUE^ OASYS,^ACUVUE^ ADVANCE^ i Avaira^.
 4. Dane w firmie Alcon Research Ltd, 2011.
 5. Lally J, Ketelson H, Borazjani R, et al. A new lens care solution provides moisture and comfort with today’s Cls. Optician 4/1/2011, Vol 241 Wydanie 6296, 4-46.

B21603444616

Pierwsze badanie wzroku

Pierwsze badanie wzroku

Mój pierwszy raz w gabinecie kontaktologicznym − czyli co się dzieje podczas wizyty dopasowania soczewek kontaktowych?

Użytkownicy soczewek kontaktowych niejednokrotnie sami dokonują pierwszego dopasowania i sami decydują o zmianie produktu w przypadku, dolegliwości, dyskomfortu czy po prostu pod wpływem impulsu. Niestety samo dopasowanie soczewek kontaktowych, bez fachowej porady specjalisty nie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla jakości widzenia, komfortu, bezpieczeństwa oraz zdrowia oczu. "Pierwszy raz" z soczewkami kontaktowymi powinien się odbyć przy współudziale specjalisty, na wizycie dopasowania soczewek kontaktowych. Jak taka wizyta wygląda?

Etapy doboru soczewek

Istnieje kilka etapów prawidłowego dopasowania soczewek kontaktowych.

 1. Pierwszym z nich będzie wywiad z osobą, która chce rozpocząć swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi. Na tym etapie specjalista musi ocenić czy nie ma istotnych czynników, które mogą:

  • określić jaki będzie rodzaj soczewek kontaktowych (np. soczewki jednodniowe dla dzieci lub osób stosujących korekcję soczewkową jedynie okazjonalnie, czy miesięczne dla tych, którzy będą je używać na codzień),
  • powodować znaczny dyskomfort podczas ich stosowania (zespół policystycznych jajników, stosowanie leków na leczenie trądziku takich jak izotretynoina, stosowanie eyelinera),
  • być przeciwwskazaniem do ich noszenia (alkoholizm, brak higieny osobistej, nie stosowanie się do zaleceń).
 2. Kolejnym ważnym etapem doboru soczewek kontaktowych jest badanie wzroku, czyli klasyczne już badanie komputerowe lub skiaskopia, badanie ostrości wzroku, czyli czytanie z tablicy położonej daleko oraz blisko, badanie refrakcji, badanie widzenia obuocznego oraz badanie średnicy i krzywizny rogówki (przedniej części oka na której leżą soczewki kontaktowe). Ten etap badania pozwoli specjaliście wybrać odpowiednie moce soczewek kontaktowych oraz ich parametry.

 3. Następnym etapem wizyty będzie badanie w lampie szczelinowej, jest to urządzenie, które dzięki zmiennemu powiększeniu (nawet 40-krotnym) oraz źródle światła, którego ustawienie specjalista może zmieniać, pozwala na dokładną ocenę struktur oka, z którymi soczewka kontaktowa będzie miała bezpośredni kontakt (np. spojówka gałkowa, rogówka, film łzowy) lub mają one wpływ na komfort noszenia soczewek kontaktowych (np. brzegi powiek).

  Badanie w lampie szczelinowej pozwala specjaliście ocenić czy pacjent może nosić soczewki kontaktowe, zobaczyć efekty nie stosowania się do zaleceń czy też powikłania związane z niewłaściwym użytkowaniem soczewek kontaktowych. Ten etap badania jest niezbędny przy dopasowaniu soczewek kontaktowych, bez niego dopasowanie nie powinno się odbyć!

 4. Teraz dochodzimy do właściwego dopasowania soczewek kontaktowych, tzn. przymierzenia pierwszej pary soczewek wybranej przez specjalistę. Po krótkiej adaptacji do soczewek kontaktowych specjalista oceni jakość widzenia w nowej korekcji (badanie ostrości wzroku w soczewkach kontaktowych), sprawdzi czy nie potrzebna jest jeszcze dodatkowa zmiana mocy soczewek oraz oceni w lamie szczelinowej czy ruchomość i ułożenie soczewki kontaktowej jest prawidłowe.

  Soczewka kontaktowa powinna leżeć centralnie na oku, nie być zbyt luźno ani zbyt ciasno dopasowana. Zbyt luźne dopasowanie może powodować dyskomfort oraz niestabilne widzenie, natomiast zbyt ciasno dopasowana soczewka kontaktowa nie gwarantuje nam prawidłowej wymiany łez pod soczewką podczas mrugania, co może skutkować powikłaniami szczególnie przy przedłużonym noszeniu lub spaniu w soczewkach.

 5. Kolejny ważny etap dopasowania to nauka zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych oraz przekazanie najważniejszych informacji na temat użytkowania soczewek kontaktowych, ich pielęgnacji oraz wizyt kontrolnych.

Opisane powyżej etapy dopasowania soczewek kontaktowych są przedstawione ogólnie i z pewnością wielu specjalistów rozszerza je o dodatkowe badania i procedury uzupełniające.

Im więcej szczegółów na temat naszych oczu pozna specjalista w trakcie badania tym lepiej dopasuje soczewki kontaktowe.

Sylwia Kropacz-Sobkowiak
Ekspert Działu Soczewek Kontaktowych
Alcon® Polska Sp. z o.o.

B21603444616

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Co należy zrobić, jeżeli po założeniu soczewek kontaktowych widzę niewyraźnie na jedno lub oboje oczu?

Możliwe, że soczewki przez pomyłkę zostały zamienione lub założone na lewą stronę. Najpierw umyj ręce i starannie je osusz, zdejmij soczewki, obróć je lub zamień miejscami, przepłucz je roztworem soli fizjologicznej lub płynem do pielęgnacji soczewek kontaktowych (na przykład OPTI-FREE® PureMoist®) i załóż ponownie.

Co należy zrobić, jeżeli czuję, że coś wpadło mi do oka?

Ciało obce mogło dostać się pomiędzy powierzchnię oka a soczewkę. Umyj ręce i osusz je starannie, a następnie delikatnie poruszaj soczewką na boki i umieść ją z powrotem na miejscu. Jeżeli wrażenie obecności ciała obcego jest bardziej dokuczliwe, zdejmij soczewkę. Następnie przepłucz ją delikatnie sterylnym roztworem soli fizjologicznej lub płynem do pielęgnacji soczewek kontaktowych (na przykład OPTI-FREE® PureMoist®) i w razie potrzeby zdezynfekuj przed ponownym założeniem.

Co należy zrobić, jeżeli po założeniu soczewek kontaktowych czuję swędzenie?

Soczewka mogła ulec zanieczyszczeniu, nawet po uprzednim umyciu rąk. Ponownie dokładnie umyj i osusz ręce. Zdejmij soczewkę, przepłucz ją starannie sterylnym roztworem soli fizjologicznej lub płynem do pielęgnacji soczewek kontaktowych (na przykład OPTI-FREE® PureMoist®) i załóż ponownie.

Co należy zrobić, jeżeli soczewka jest uszkodzona?

Wyrzuć uszkodzoną soczewkę i załóż nową.

Co należy zrobić, jeśli moje oczy wysychają, na przykład z powodu klimatyzacji lub po dłuższym wpatrywaniu się w określony punkt?

Spróbuj świadomie częściej mrugać i używaj kropli nawilżających (na przykład Systane® Ultra®).

Co należy zrobić, jeżeli soczewka się przesunęła?

Nie ma powodu do obaw, przemieszczenie soczewki za gałkę oczną jest niemożliwe. Najpierw umyj ręce i osusz je starannie. Zlokalizuj soczewkę, wodząc palcem po zamkniętym oku, po czym delikatnie masując soczewkę przez powiekę przesuń ją na właściwe miejsce.

Jeżeli dyskomfort utrzymuje się lub gdy Twoje oczy bądź jedno oko jest często lub stale zaczerwienione, zdejmij soczewki i skontaktuj się ze swoim Specjalistą.

Proszę zapoznać się z instrukcjami użytkowania, w których znajdują się ważne informacje.

B21603444616

Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Stosowanie się do zaleceń użytkowników soczewek kontaktowych to często poruszany temat wśród specjalistów. Badania pokazują, że osoby noszące soczewki kontaktowe nie zawsze posiadają pełną informacje na temat tego jak o nie dbać, czyścic i pielęgnować( według badania Robertson DM, Cavanagh HD1 tylko 0,4% pacjentów w pełni stosuje się do zaleceń specjalisty i producenta w pielęgnacji soczewek kontaktowych).

 1. Przed dotknięciem soczewek kontaktowych zawsze myj ręce.
 2. Dokładnie i regularnie czyść soczewki kontaktowe, według wskazówek specjalisty. Jeśli zaleci Ci specjalista, czyść soczewki przez pocieranie palcami i dokładnie spłukuj je płynem przed umieszczeniem ich na noc w pojemniku na soczewki. Pamiętaj, aby soczewki przechowywane w pojemniku były całkowicie zanurzone w płynie.
 3. Przechowuj soczewki w odpowiednim pojemniku przeznaczonym do tego celu. Wymieniaj pojemnik na soczewki co najmniej raz na trzy miesiące ( a najlepiej co miesiąc). Po każdym użyciu myj pojemnik świeżą porcją płynu do soczewek kontaktowych i zostaw do wyschnięcia przed kolejnym użyciem.
 4. Do czyszczenia i dezynfekcji soczewek używaj wyłącznie produktów zalecanych przez Twojego specjalistę. Roztwór soli fizjologicznej i krople nawilżające nie są przeznaczone do dezynfekcji soczewek kontaktowych.
 5. Do czyszczenia i przechowywania soczewek można używać wyłącznie świeżego płynu. Nigdy nie używaj ponownie starego płynu. Płyn do soczewek kontaktowych należy zmieniać zgodnie z zaleceniami producenta, nawet jeśli soczewki nie są używane codziennie.
 6. Zawsze należy przestrzegać harmonogramu zalecanej wymiany soczewek kontaktowych określonego przez specjalistę.
 7. Przed pływaniem lub kąpielą zdejmij soczewki kontaktowe.
 8. Regularnie odwiedzaj specjalistę w celu kontroli stanu zdrowia Twoich oczu oraz informacji o najnowszych produktach dostępnych na rynku, które mogą być dla Ciebie jeszcze lepszym rozwiązaniem.
  1. Wielu użytkowników soczewek kontaktowych nie rozróżnia płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych, często pacjenci uważają, że każdy płyn to jest to samo tylko w innym opakowaniu. Nic bardziej mylnego, współczesne płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych są projektowane specjalnie z myślą o nowej generacji materiałów soczewek kontaktowych, tak więc wraz ze zmianami soczewek mamy zmienione płyny do ich pielęgnacji – tak samo jak chcąc oglądać TV w jakości HD musimy zaopatrzyć się w odbiornik nowej generacji.

B21603444616

Świat soczewek kontaktowych Alcon®

Świat soczewek kontaktowych Alcon®

Soczewki jednodniowe

Rano zakładasz wieczorem wyrzucasz

 • Higieniczne
 • Bez płynów do pielęgnacji i konieczności codziennego czyszczenia
 • Opakowania po 30 lub 90 sztuk
 • Delikatne i cienkie
 • Dla krótkowidzów, dalekowidzów, osób z astygmatyzmem, a także dla osób po 40 roku życia z prezbiopią
 • Koszt to około 5-6 zł na dzień za 2 soczewki

Soczewki miesięczne

Jedna para na miesiąc, ważne miesiąc od otwarcia

 • Używasz płynów do pielęgnacji i codziennie je czyścisz
 • Opakowania po 3 i 6 sztuk
 • Grubszy materiał - łatwiejsze w zakładaniu i zdejmowaniu
 • Dla krótkowidzów, dalekowidzów, osób z astygmatyzmem, a także dla osób po 40 roku życia z prezbiopią
 • Koszt to około 2,5 zł na dzień za 2 soczewki

Zmiana koloru oczu

Kolorowe soczewki kontaktowe pomogą nam zmienić kolor oczu.
Są aż trzy rodzaje różnych kolorowych soczewek kontaktowych:

 1. Zdecydowanie zmieniające kolor – zdecydowane kolory, barwnik na soczewce jest intensywny i pokrywa prawie całą część tęczówki
 2. Subtelnie zmieniające kolor – podkreślające subtelnie nasz naturalny kolor oczu, mniej intensywny barwnik
 3. Powiększające oczy – to soczewki z dodatkową ciemną obwódką, która powoduje, że nasze tęczówki wydają się być większe niż są w rzeczywistości.

Kolorowe soczewki kontaktowe dostępne są w różnych trybach wymiany:

 • Jednodniowe soczewki kolorowe
 • Miesięczne soczewki kolorowe

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą nosić zarówno osoby z wadą wzroku jak i bez niej (mocne zero).

Od niedawna na naszym rynku dostępne są też kolorowe soczewki kontaktowe tzw. oddychające – AIR OPTIX Colors. Przepuszczają one do 6 razy więcej tlenu niż pozostałe standardowe soczewki kolorowe.

B21603444616

Wady wzroku

Wady wzroku

Krótkowzroczność

Kto zostaje krótkowidzem?

Krótkowzroczność, to bardzo często występująca wada wzroku, na którą cierpi ponad 23% Europejczyków. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą być krótkowzroczni, ale zazwyczaj krótkowzroczność jest pierwszy raz diagnozowana u dzieci w wieku szkolnym. Krótkowzroczność zazwyczaj pogłębia się u nastolatków u których występuje wzrost długości gałki ocznej, krótkowzroczność zazwyczaj stabilizuje się w wieku dorosłym.

Przyczyny krótkowzroczności

Krótkowzroczność najczęściej spowodowana jest tym, że Twoje oko jest nieco dłuższe niż powinno być lub rogówka jest zbyt stroma (ta przyczyna jest rzadsza). Krótkowzroczność nie jest spowodowana problemami z mechanizmem ułatwiającym wyostrzanie obrazu znajdującego się w różnych odległościach. Przyczyna krótkowzroczności nie jest jednak do końca poznana.

Korekcja krótkowzroczności soczewkami kontaktowymi

Jedną z najnowocześniejszych metod korekcji krótkowzroczności jest zastosowanie soczewek kontaktowych. Osoby krótkowzroczne mogą już po pierwszym założeniu soczewek kontaktowych odkryć zalety tej metody korekcji:

 • Obraz jest naturalnej wielkości, nie jest on pomniejszony jak to często bywa w szkłach okularowych
 • Soczewki kontaktowe nie zniekształcają obrazu, szczególnie docenią to osoby z wyższymi wadami wzroku
 • Przy spojrzeniu tzw. "kątem oka" obraz jest nadal wyraźny
 • Soczewki kontaktowe nie zaparowują, nie zsuwają się i można w nich uprawiać sport

Nadwzroczność

Popularnie nazywana dalekowzrocznością jest drugą obok krótkowzroczności najczęściej spotykaną wadą refrakcyjną wzroku.

Występuje, gdy rogówka jest zbyt płaska lub oko jest zbyt krótkie. Powoduje to, że promienie dostające się do oka nie są dostatecznie skupiane i obraz powstaje za siatkówką. W rezultacie soczewka jest zmuszona do nieustannego wysiłku, żeby skupić promienie światła na siatkówce. Dalekowidz, aby ostro widzieć przedmioty odległe musi akomodować, a chcąc widzieć ostro przedmioty z bliska musi akomodować jeszcze mocniej. Stałe napięcie akomodacji może prowadzić do zaburzeń w całym układzie mięśniowym oka, łącznie z zezem.

Objawy dalekowzroczności

Początkowo objawy mogą być bardzo słabo widoczne lub wręcz niedostrzegalne. Z wiekiem pojawiają się coraz większe trudności przy patrzeniu z bliska, a ostatecznie nawet odległe obiekty stają się niewyraźne.

Jednak początkowo możemy nadwzroczność rozpoznać po następujących symptomach:

 • Odczuwalne jest napięcie oczu, a także pieczenie i ból
 • Po długotrwałym czytaniu, pisaniu i siedzeniu przed komputerem odczuwany jest dyskomfort w okolicy oczu lub ból głowy
 • U młodych osób niechęć do czytania oraz trudności ze skupieniem

Im wcześniej wykryta jest wada wzroku, tym lepiej. Osoby z nierozpoznaną dalekowzrocznością mają trudności z normalnym funkcjonowaniem. Dzieci z nieskorygowaną nadwzrocznością gorzej radzą sobie w szkole, mają problemy z koncentracją oraz długotrwałą pracą w bliskich odległościach.

Możliwa korekcja

Nadwzroczność korygowana jest "plusami", czyli soczewkami o mocy plusowej, które wzmacniają moc układu optycznego i ustawiają ostry obraz na siatkówce.

Jest to możliwe za pomocą okularów korekcyjnych jak i soczewek kontaktowych.

Astygmatyzm

Co to jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to wada wzroku spowodowana przez nieregularny kształt rogówki oka (przedniej, przejrzystej struktury na powierzchni oka) lub soczewki wewnątrzgałkowej. Obie te struktury w oku bez wad wzroku załamują światło wpadające do oka tak aby skupiało się ono na siatkówce. W przypadku astygmatyzmu widzenie może być zamazane zarówno przy obserwacji przedmiotach położonych blisko jak i daleko.

Mam astygmatyzm i co dalej

Astygmatyzm to nie jest choroba, jest to po prostu efekt zmienionego kształtu przedniej części oka. Większość osób z wadą wzroku będzie miała niewielki astygmatyzm. Należy go korygować w momencie, kiedy wpływa on na jakość widzenia, wówczas można zastosować okulary lub soczewki kontaktowe korygujące astygmatyzm.

Prezbiopia

Czym jest prezbiopia?

Prezbiopia - nazywana też często starczowzrocznością - to wada wzroku, która dotyka każdego mniej więcej po 40 - tym roku życia. Soczewka wewnątrzgałkowa traci swoją elastyczność i coraz trudniej jest nam wyostrzyć obraz widziany z bliskich odległości. To przez prezbiopie, nawet jeśli dotychczas nie używałeś okularów, zaczynasz z nich korzystać "do czytania". Jeszcze trudniej mają osoby, które już wcześniej posiadały wadę wzroku. Teraz czeka ich noszenie dwóch par okularów lub używanie okularów progresywnych.

Czy okulary do czytania można zastąpić soczewkami kontaktowymi?

Współczesne soczewki kontaktowe pozwalają nam radzić sobie nawet w korygowaniu prezbiopii. Są to soczewki tzw. Multifokalne, czyli wieloogniskowe, zawierają one w sonie moce dali do bliży oraz odległości pośrednich.

Multifokalne soczewki kontaktowe zastępują nam bowiem okulary progresywne czy też dwie pary okularów. Stosując tę formę korekcji nie musimy się już martwić, że zapomnimy którejś pary oprawek. Soczewka kontaktowa pozwoli dodatkowo zapomnieć o miejscowych zniekształceniach obrazu, konieczności odpowiedniego ustawiania głowy czy też ograniczeniach w polu widzenia. Prawidłowo dobrana multifocalna soczewka kontaktowa zapewnia ostre widzenie na każdą odległość i pozwala cieszyć się swobodą życia i dobrym, młodym wyglądem nawet osobom znacznie po 40-tce.

B21603444616

Opinie o DAILIES TOTAL1® 30 szt.

zobacz: wszystkie opinie
2022-05-15 12:31:58
Maja napisał/a: Dobre , ale…
Są bardzo dobre, ale mogłyby mieć te wszystkie filtry UV etc. Za taka cenę . Ogólnie polecam.
2021-04-07 17:24:00
kaha napisał/a: najlepsze !
najlepsze soczewki na rynku! nie czuć ich w ogóle na oku, cudownie nawilżają, można w nich spędzić w zasadzie całą dobę i nie poczuć grama dyskomfortu. Bardzo cienkie, co jest dla mnie dodatkowym atutem. Nie zamienię chyba na żadne inne, bo nie powstał jeszcze godny konkurent dla DAILIES TOTAL1
2017-11-15 09:18:51
e-mail ukryty napisał/a: Bardzo Dobre !
Najlepsze jakie do tej pory miałam !
2017-01-24 19:27:48
e-mail ukryty napisał/a: super soczewki Dailies Total 1
Fantastyczne soczewki. Dają duże poczucie komfortu. Praktycznie nieodczuwalne na oku. Nie dadzą porównać się z żadnymi innymi.
2016-02-13 18:48:16
e-mail ukryty napisał/a: Doskonałe na basen, narty itp.
Testowałam te właśnie soczewki na feriach - doskonale spradziły się i na stoku (rano) i na basenie (wieczorem) - wreszcie widziałam wyraźnie - porównując do eyelove comfort 1(bo te soczewki również miałam na tym wyjeździe - dailies total 1 - są ciut lepsze - dawały komfort na dosłownie cały dzień - musiałam pamiętać żeby nie zapomnieć wyjąc ich przed snem :-). Na co dzień używam soczewek miesięcznych (ze wzgledu na koszty ) - ale na ferie, wakacje zdecydowanie polecam te jednodniowe.
Pokazuje 1-5 z 5 opinii

W sklepie Bezokularow.pl są dostępne następujące formy dostawy:

 • Przesyłka kurierska inPost: Przedpłata: 15,90 zł, pobranie 17,90 zł
  (darmowa dostawa od 80 zł z sprawdź warunki)
 • Paczkomaty InPost: przedpłata: 15,99 zł, pobranie 17,99 zł
  (darmowa dostawa od 80 zł z sprawdź warunki)
 • Odbiór osobisty: Żydowo, Warszawa (odbiór osobisty zawsze za 0,00 zł)

 

Formy płatności dostępne w Bezokularow.pl:

 • Przedpłata - szybkie płatności
 • Za pobraniem - płatność przy odbiorze

Opinie i recenzje mogą wystawiać jedynie zarejestwowani klienci bezokularow.pl, którzy kupili dany produkt. Po moderacji publikujemy pozytywne oraz negatywne komentarze.