Firma Bausch+Lomb wycofuje niektóre serie płynów do soczewek

Szanowni Klienci,

firma BauscH+Lomb dobrowolnie wycofuje niektóre serie swoich płynów do soczewek kontaktowych, płynów do przemywania i nawilżania oczu.


produkty bausch and lomb

Dotyczy to tylko produktów firmy Bausch+Lomb wytwarzanych we Włoszech.

Niniejsze dobrowolne wycofanie jest następstwem zawiadomienia o niezgodności w procesie sterylizacji, otrzymanego przez firmę Bausch+Lomb od jednego z zewnętrznych dostawców w Mediolanie (Włochy), który sterylizuje niektóre elementy (butelki, zatyczki i nakrętki) tych produktów przed rozpoczęciem produkcji.
Bausch+Lomb jest jedną z wielu firm, na które wpływa ta sytuacja.

Chociaż ryzyko infekcji po użyciu tych produktów jest niewielkie, jednakże firma zdecydowała się dobrowolnie wycofać niektóre serie tych produktów, ponieważ nie może powteirdzić, że dostawca postępował zgodnie z wymaganiami procesu sterylizacji dla niektórych składników tych produktów.

Aby dowiedzieć się więcej, skorzystaj z poniższego kodu QR lub odwiedź stronę BLRecall.expertinquiry.com.

kod qr

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię