Tanie soczewki kontaktowe czy drogie soczewki kontaktowe — czy cena ma wpływ na jakość soczewek?

Soczewki kontaktowe bardzo często są uznawane za drogie. Szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę jednodniowe modele, a także koszty korzystania z okularów korekcyjnych. Jednak szkła mają wiele zalet. Możesz też z łatwością zdecydować się na tanie soczewki kontaktowe. Sprawdź, czym różnią się w porównaniu do droższych modeli.


Tanie i drogie soczewki — różnice

Czas i tryb noszenia soczewek

Warto podkreślić, że różnice w cenie między tanimi a drogimi soczewkami kontaktowymi bardzo często wynikają z różnych czynników. Czasem po prostu jednorazowo zapłacisz więcej, jeśli zdecydujesz się na modele przeznaczone do dłuższego stosowania. Z uwagi na wygodę płynącą z noszenia soczewek jednodniowych sprawia, że również jednorazowe modele są droższe.

koszt soczewek kontaktowych a koszt okularów

Rodzaj wady wzroku

Różnice między tanimi a drogimi soczewkami bardzo często zależą od Twojej wady wzroku. Każdy może nosić soczewki kontaktowe, a do najtańszych produktów należą te, korygujące krótko- i dalekowzroczność. Natomiast więcej zapłacisz, jeśli kupujesz soczewki toryczne, czyli te dla astygmatyków. Przede wszystkim ze względu na różnice w ich budowie oraz konieczności bardziej indywidualnego dostosowania szkieł.

Wykorzystywane technologie

Bardzo ważnym czynnikiem, decydującym o cenie soczewek kontaktowych są technologie, jakie zostały wykorzystane przy ich produkcji. Na pewno więcej zapłacisz za produkty z filtrem UV, czy powłoką ułatwiającą czyszczenie. Jednocześnie warto zaznaczyć, że niektóre spośród tańszych szkieł i tak mogą mieć tego typu funkcje, wysoki poziom przepuszczalności tlenu, a do tego zostały wykonane z trwałych powłok. Tak naprawdę to bardzo indywidualna sprawa i zależy to od danego producenta.

Marka soczewek

Zwróć uwagę na to, że większość tych najpopularniejszych marek oferuje droższe soczewki kontaktowe. Wpływ na to mają różne czynniki, ale jednym z nich może być po prostu wartość marketingowa i środki, jakie są przeznaczane na promocję. W takim przypadku ciekawą alternatywą są zamienniki tych produktów. Wówczas szkła są wykonywane w taki sam sposób, jak te droższe, a nawet mają zbliżone właściwości. Jednocześnie są sprzedawane pod inną nazwę lub przez mniej znaną firmę, co automatycznie wpływa na ich cenę.

soczewki kontaktowe drogie czy tanie

Miejsce kupienia soczewek kontaktowych

Czy wiesz, że różnica w cenie soczewek kontaktowych bardzo często wynika z miejsca, gdzie je kupisz? W większości przypadków dużo droższe są modele kupione w aptekach bądź po prostu w stacjonarnych sklepach optycznych. Dlatego przed zakupem zawsze sprawdzaj, w jakiej cenie są te same produkty, ale dostępne w Internecie. Dzięki temu szybko przekonasz się, że różnica w cenie nie zawsze ma odniesienie do indywidualny właściwości danego produktu.

Czy tanie soczewki kontaktowe mogą oferować wysoką jakość?

Znalazłeś w sieci soczewki kontaktowe, które mają bardzo korzystną cenę i zastanawiasz się, czy są godne zaufania? W takiej sytuacji przede wszystkim zapoznaj się z opisem danego produktu. Dzięki temu dowiesz się, czy jest to po prostu promocyjna cena, czy może wynika z krótszego terminu przydatności. Na pewno znajdziesz tam informację na ten temat. Wtedy zastanów się, czy tak krótsza data Ci odpowiada – jeśli tak to koniecznie skorzystaj z promocji. Nie musisz też obawiać się tego, że produkt jest gorszej jakości. Bo niższa cena wcale o tym nie świadczy.

Tak naprawdę tanie soczewki kontaktowe bardzo często są produkowane przez najpopularniejsze firmy. Tworzone są jednak odrębne marki, które mają wyróżniać się niższymi cenami. Wówczas masz pewność, że ten asortyment odznacza się wysoką jakością. Zdasz sobie sprawę z tego, gdy tylko ubierzesz takie szkła.

Metody na oszczędzanie na soczewkach — rabaty i promocje

Zależy Ci na noszeniu markowych soczewek kontaktowych? Nie musisz rezygnować z nich ze względu na cenę. Po prostu korzystaj z sezonowych wyprzedaży, promocji na soczewki kontaktowe, kodów rabatowych lub lojalnościowych zniżek. Dzięki temu zaoszczędzisz naprawdę sporo pieniędzy, a do tego z łatwością przetestujesz różne opcje. Zwróć uwagę na to, że takie promocje są dostępne nie tylko w przypadku zakupu droższych szkieł, ale również wtedy, gdy wybierasz tanie soczewki kontaktowe. Wówczas ich cena będzie jeszcze niższa.

Zauważ także, że zaoszczędzisz całkiem sporo pieniędzy, jeśli zdecydujesz się na soczewki przystosowane do dłuższego noszenia. Choć jednorazowo wymaga to większej inwestycji, to jednak w przeliczeniu np. na 30 dni okaże się, że zapłacisz mniej niż w przypadku jednodniowych modeli.
Poza tym możesz skorzystać z kilku niezawodnych sposobów na ograniczenie kosztów związanych z zakupem soczewek kontaktowych. Przede wszystkim zapisz się do newslettera, bo wiele firm w zamian za to oferuje spore rabaty. Śledź też profile w mediach społecznościowych, bo z większym wyprzedzeniem czasowym mogą się tam pojawiać informacje o planowanych promocjach. Oprócz tego bardzo często do dyspozycji klientów są zakładki outlet, gdzie w niższej cenie znajdziesz pojedyncze opakowania soczewek. To dobra opcja, jeśli zależy Ci na przetestowaniu produktów różnych firm. Sam widzisz, że istnieje sporo metod na obniżenie ceny soczewek kontaktowych.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię