Rozpiętość mocy soczewek kontaktowych

Jeżeli należycie do grona osób z niestabilną wadą wzroku, która albo mocno i szybko się pogłębia lub zupełnie przeciwnie w znacznym stopniu ustępuje, to zapewne macie sporo zmartwień. Spokojnie, wybó soczewek kontaktowych jest obecnie spory. Rozpiętość mocy w jakich są wykonywane soczewki kontaktowe jest przeogromny. To samo tyczy się także soczewek przeznaczonych do korekcji złożonych wad takich jak astygmatyzm czy presbiopia.


Rozpiętość mocy w soczewkach sferycznych

Soczewki sferyczne przeznaczone do korekcji daleko i krótkowzroczności. Dostępne są w szerokich przedziałach mocy zależnych od trybu noszenia, najczęściej są w pełni dostępne między -6,00 Dioptrii a +6,00 Dioptrii. Do dyspozycji mamy też miesięczne soczewki EyeLove Comfort w zakresie od -20,00D do +20,00D dla osób z większymi wadami wzroku. Jeżeli używasz soczewek tylko okazyjnie i mieścisz się ze swoją wadą w przedziale między -10,00 dioptrii a +6,00 dioptrii to możesz skorzystać z soczewek EyeLove Comfort 1-Day. Możliwe, że Twoja wada przekracza podane moce, bądź spokojny znajdziesz coś dla siebie: soczewki Proclear Sphere RX dostępne są w mocach: +/-10.5 do +/-20.0 D (co 0.5 D) a powyżej  +/-21.0 do +/-35.0 D (co 1.0 D). W przypadku tych soczewek mamy też znacznie większy wybór promieni krzywizn (BC) oraz średnic (DIA).

Rozpiętość mocy w soczewkach torycznych

Astygmatycy mamy też i coś dla Was. Zakres mocy sferycznych w tego typu soczewkach jest spory i zależny jest od wybranego modelu soczewek z danej firmy, czyli jest podobnie jak w przypadku soczewek sferycznych. W klasycznej ofercie dostępne są też zazwyczaj 4 moce cylindryczne oraz pełny wybór osi od  10° do 180°. Gdy wada jest jednak większa skorzystać można z soczewek Proclear Toric XR tu do dyspozycji mamy aż 11 mocy cylindra i osie zwiększające się co 5°. Niepodważalnym plusem tych soczewek jest to, że pakowane są po 3 sztuki w związku z tym możecie częściej bez strat finansowych dokonywać zmian parametrów.

Rozpiętość mocy w soczewkach progresywnych

Tutaj także producenci soczewek zaopatrują rynek w coraz szerszy wybór asortymentu. Nie pominięto także osób z wczesną presbiopią. Firma Cooper Vision oferuje soczewki Proclear EP w zakresie -12,00D a +8,00D z addycją +1,25 właśnie dla pacjentów, u których prezbiopia jest we wczesnym stadium. Jeżeli starczowzroczność rozwinęła się u Ciebie na już istniejącej wadzie daleko lub krótkowzroczności to także znajdziesz dla siebie odpowiedni produkt jak np. Biofinity Multifocal 3 szt. typ N lub typ D. Czyli jak to mówi stare porzekadło: dla każdego coś miłego.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię