Rozpiętość mocy soczewek kontaktowych

Przeraża Was rachunek od optyka po kolejnej wizycie … jeśli tak to czytajcie dalej :)

Jeżeli należycie do grona osób z niestabilną wadą wzroku, która albo mocno i szybko się pogłębia lub zupełnie przeciwnie w znacznym stopniu ustępuje, to zapewne macie sporo zmartwień. Spokojnie Kochani soczewek dla większości z Was nie zabraknie. Rozpiętość mocy w jakich są wykonywane soczewki kontaktowe jest przeogromny. To samo tyczy się także soczewek przeznaczonych do korekcji złożonych wad takich jak astygmatyzm czy presbiopia. Soczewki sferyczne

Czyli te przeznaczone do korekcji daleko i krótkowzroczności. Dostępne są w szerokich przedziałach mocy zależnych od trybu noszenia, najczęściej są w pełni dostępne między -6,00 Dioptrii a +6,00Dioptrii. Do dyspozycji mamy też miesięczne soczewki EyeLove Comfort w zakresie od -20,00D do +20,00D w atrakcyjnej cenie 54,98PLN za 6szt, czyli na 3 miesiące użytkowania. Jeżeli używasz soczewek tylko okazyjnie i mieścisz się ze swoją wadą w przedziale -10,00D a +6,00D to możesz skorzystać z soczewek EyeLove Comfort 1-Day. Możliwe, że Twoja wada przekracza podane moce, bądź spokojny znajdziesz coś dla Siebie: soczewki Proclear Sphere RX dostępne są w mocach: +/-10.5 do +/-20.0 D (co 0.5 D) a powyżej  +/-21.0 do +/-35.0 D (co 1.0 D). W przypadku tych soczewek mamy też znacznie większy wybór promieni krzywizn (BC) oraz średnic (DIA).

Soczewki toryczne

Astygmatycy mamy też i coś dla Was. Zakres mocy sferycznych w tego typu soczewkach jest spory i zależny jest od wybranego modelu soczewek z danej firmy, czyli jest podobnie jak w przypadku soczewek sferycznych. W klasycznej ofercie dostępne są też zazwyczaj 4 moce cylindryczne oraz pełny wybór osi od  10° do 180°. Gdy wada jest jednak większa skorzystać można z soczewek Proclear Toric XR tu do dyspozycji mamy aż 11 mocy cylindra i osie zwiększające się co 5°.  Nie podważalnym plusem tych soczewek jest to, że pakowane są po 3szt w związku z tym możecie częściej bez start finansowych dokonywać zmian parametrów.

Soczewki progresywne

Tutaj także producenci soczewek zaopatrują rynek w coraz szerszy wybór asortymentu. Nie pominięto także osób z wczesną presbiopią. Firma Cooper Vision oferuje soczewki Proclear EP w zakresie -12,00D a +8,00D z addycją +1,25 właśnie dla pacjentów, u których prezbiopia jest we wczesnym stadium. Jeżeli starczowzroczność rozwinęła się u Ciebie na już istniejące wadzie daleko lub krótkowzroczności to także znajdziesz dla Siebie odpowiedni produkt jak np. Biofinity Multifocal 3 szt. typ N  lub typ D . Czyli jak to mówi stare porzekadło: dla każdego coś miłego :)

Zapraszamy na zakupy w Bezokularow.pl

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii