banner Dailies Total 1
Soczewki DAILIES TOTAL 1 ® z technologią gradientu nawodnienia

Unikalny materiał z gradientem uwodnienia charakteryzuje się wzrostem zawartości wody od 33% dla wnętrza materiału do ponad 80% dla powierzchni.

Wnętrze soczewki odpowiada za wysoką tlenoprzepuszczalność materiału dla zdrowo wyglądających, białych oczu.

Powierzchnia zapewnia wyjątkowy komfort, redukując tarcie, co sprawia, że soczewki DAILIES TOTAL 1® są niewyczuwalne na oczach.1,2

Soczewki dopasowane do Twoich oczu i potrzeb
Aktualne promocje
Co warto wiedzieć przed zakupem
Co warto wiedzieć po zakupie
Najczęściej zadawane pytania
Okulary mogą być ciężkie (odciskają się na nosie), często niekomfortowe, obniżają poczucie atrakcyjności młodych osób, często ograniczają swobodę poruszania się (aktywność sportowa). Następny powód to taki, że nastolatki nie chcą, aby okulary wyróżniały ich spośród rówieśników. Może to niekorzystnie wpływać na ich wzrok, bo wstydząc się okularów po prostu ich nie noszą. Soczewki kontaktowe nie tylko poprawiają wygląd, ale również podwyższają pozycję nastolatków w grupie rówieśników. Soczewki kontaktowe zwiększają pewność siebie osób uprawiających sport i poprawiają ich wyniki.

Inne korzyści to: bezpieczeństwo (soczewki nie stłuką się w czasie uprawiania sportu), swoboda ruchu, komfort, elastyczność i ostrość widzenia w przełożeniu na aktywność sportową. Wydaje się to oczywiste, ale soczewki kontaktowe nie łamią się, nie parują i nie spadają. Warto zapamiętać te praktyczne informacje oraz korzyści wynikające ze stosowania soczewek kontaktowych.
Nie ma granicy wieku, od której można zacząc nosić soczewki kontaktowe. Innowacyjne i nowoczesne technologie zastosowane w miękkich soczewkach kontaktowych sprawiają, że jest to bezpieczne roziązanie dla każdego. Przy wyborze soczewek dla Twojego dziecka musisz porozmawiać ze Specjalistą i wziąć pod uwagę następujące kwestie:
  • określić jaki będzie rodzaj soczewek kontaktowych (np. soczewki jednodniowe dla dzieci lub osób stosujących korekcję soczewkową jedynie okazjonalnie, czy miesięczne dla tych, którzy będą je używać na codzień),
  • powodować znaczny dyskomfort podczas ich stosowania (zespół policystycznych jajników, stosowanie leków na leczenie trądziku takich jak izotretynoina, stosowanie eyelinera),
  • być przeciwwskazaniem do ich noszenia (alkoholizm, brak higieny osobistej, nie stosowanie się do zaleceń).
Nastolatki chętnie słuchają wskazówek, przestrzegają instrukcji użytkowania soczewek kontaktowych, ponieważ naprawdę chcą je nosić. Często mają większą świadomość przestrzegania procedur dezynfekcji i konieczności czyszczenia soczewek kontaktowych oraz mają na to więcej czasu niż dorośli. Ponadto młodzież lubi być za coś odpowiedzialna. Kiedy noszą soczewki kontaktowe są dumni z tego, że są za nie odpowiedzialni. Czują się wyjątkowo, kiedy są w stanie zrobić więcej i lepiej niż dorośli.
Roczny zapas soczewek kontaktowych do miesięcznego noszenia kosztuje w przybliżeniu tyle samo, co para dobrych okularów. Dzienny koszt soczewek jednodniowych to mniej więcej tyle, co koszt biletu tramwajowego albo puszki napoju.
Oczywiście, że tak! W tym celu należy odwiedzić salon optyczny z gabinetem okulistycznym lub optometrycznym i umówić się na badanie pod kątem dopasowania soczewek kontaktowych. Podczas wizyty Specjalista dobierze soczewki odpowiednie dla Twojego dziecka, zarówno pod kątem medycznym (do kształtu rogówki, wielkości gałki ocznej), jak i pod kątem stylu życia Twojego dziecka. Przeważnie pierwsze soczewki do wypróbowania oferowane są w cenie badania.
Nastolatki, których rodzice noszą soczewki kontaktowe są z tym tematem zaznajomione.

Nastolatki, których rodzice nie noszą soczewek kontaktowych nie znają ich, być może nie są świadome korzyści zarówno kosmetycznych jak i optycznych i mogą ulegać mylnemu wrażeniu, że soczewki są tylko dla dorosłych. Poza tym nie wiedzą, że soczewki kontaktowe to świetne uzupełnienie tradycyjnej korekcji okularami.
Badania pokazały, że młodzież nawet z niewielką wadą wzroku jest bardzo zadowolona z użytkowania soczewek kontaktowych. U młodych osób, które rozpoczęły noszenie soczewek kontaktowych uwidoczniła się największa poprawa w postrzeganiu siebie na tle grupy rówieśników.
Okresowa kontrola wzroku jest ważną częścią profilaktyki ochrony zdrowia. Często pacjenci doświadczają różnych objawów np. zaczerwienienie oczu, a brak kontaktu ze Specjalistą sprawia, że nie są świadomi problemu zdrowotnego.

Tylko regularne wizyty u Specjalisty i kontrola wzroku pozwoli długo i bezpiecznie cieszyć się z użytkowania soczewek kontaktowych.
Instrukcje użytkownika
1 chcą korzystać z najbardziej innowacyjnej i skutecznej technologii 2 chcą komfortu trwającego przez cały dzień 3 prowadzą aktywny tryb życia 4 mają oczy podrażnione przez suche powietrze lub w wyniku sezonowych alergii 5 uprawiają sport 6 potrzebują wyjatkowej wygody i elastyczności 7 często podróżują