Zabierz soczewki kontaktowe na wakacje — cenne wskazówki

Lato to szalony czas, kiedy wielu z nas pakuje niezbędne rzeczy i wyjeżdża na upragnione wakacje. Jednak, zanim zdecydujesz się oderwać od codziennych problemów, koniecznie zadbaj o odpowiednie przygotowanie. Tym bardziej, jeśli nosisz soczewki kontaktowe. Sprawdź, jak przygotować się na wakacje w soczewkach kontaktowych, co warto zabrać i czego koniecznie nie możesz zapomnieć. Poznaj też najlepsze rodzaje soczewek na letnie wyjazdy.


Soczewki kontaktowe w blistrach, pojemnik na soczewki i buteleczka z atomizerem.

Jakie soczewki kontaktowe warto zabrać na wakacje?

Tak naprawdę duże znaczenie ma to, gdzie jedziesz na wakacje i jak będziesz na nich spędzać swój wolny czas. Jeśli planujesz spać pod namiotem, ciągle zmieniać miejsce pobytu lub po prostu być bardzo aktywnym, to najlepszą opcją będą soczewki jednodniowe. Taka opcja sprawi, że od rana poświęcisz dosłownie chwilkę na założenie ich, a wieczorem musisz jedynie pamiętać o tym, aby je ściągnąć i wyrzucić. Nie marnujesz w ten sposób wakacji na czyszczenie soczewek czy dbanie o to, aby je odpowiednio przechowywać. Sporą popularnością cieszą się również soczewki dwutygodniowe czy miesięczne. Najważniejsze jest to, abyś dopasował je do swoich możliwości finansowych i do własnego komfortu.

5 rzeczy, które musisz zabrać na wakacje, kiedy nosisz soczewki kontaktowe

Kosmetyczka z lusterkiem

Przygotuj się na to, że będziesz musiał zmieniać soczewki w miejscach, gdzie nie ma luster czy nawet ścian, jak w przypadku namiotu. Dlatego zawsze bądź przygotowany i zabierz ze sobą lusterko. Najlepszym rozwiązaniem będzie też specjalna kosmetyczka z lustrem, do której włożysz wszystkie niezbędne przedmioty. Bycie przezornym często się opłaca.

Kosmetyczka podróżna z lusterkiem

Żel antybakteryjny

Spędzanie dużej ilości czasu na dworze i w miejscach, gdzie przebywało wcześniej wiele innych osób, sprawia, że jeszcze trudniejsze jest zachowanie higieny na najwyższym poziomie. Dlatego zabierz ze sobą na wakacje żel antybakteryjny. Dzięki temu będziesz mógł go użyć tuż przed zakładaniem lub ściąganiem soczewek kontaktowych. To bardzo ważne, aby do oczu nie przedostały się bakterie, bo na pewno wolisz przywieźć z wakacji miłe wspomnienia, zamiast choroby narządu wzroku.

Krople nawilżające

Dobrym pomysłem będzie też zabranie ze sobą kropli do oczu. Tym bardziej że dużo czasu spędzisz zapewne na słońcu lub w klimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie trudno o odpowiednie nawilżenie oczu. Wystarczy, że wcześniej zaopatrzysz się w krople nawilżające, a wtedy na pewno unikniesz dyskomfortu oczu, który mógłby odebrać Ci komfort podczas letniego wypoczynku.

Płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Głównym zadaniem płynów do soczewek jest to, aby dbały o zachowanie soczewek w odpowiednim nawilżeniu, ale też w czystości. Wszystko to sprawia, że na pewno nie założysz soczewek kontaktowych, które mogą zawierać jakieś drobnoustroje. Płyn to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto wybiera na wakacje soczewki wielorazowego użytku.

Musisz przemyśleć także, jaki środek transportu wybierzesz, aby dojechać na urlop. Jeśli stawiasz na podróż samolotem, to zadbaj o to, aby płyn znajdował się w przezroczystych pojemnikach o pojemności do 100 ml. Popularną opcją są nawet mniejsze opakowania mające 60 ml. Jedna taka buteleczka wystarczy ze spokojem na nawet dwa tygodnie, więc pewnie będzie odpowiednia. Nie zapomnij też o tym, aby pojemniki znajdowały się w plastikowej torebce, a ich łączna ilość nie przekroczyła litra. W ofercie Bezokularow.pl mamy też specjalnie przygotowany na taką ewentualność Travel Pack.

Etui do soczewek

Jeśli jednak zdecydujesz się na soczewki wielorazowego użytku, to musisz koniecznie zadbać o ich przechowywanie. Kup specjalny pojemniczek, do którego będziesz wkładał soczewki w trakcie drogi czy snu. Bardzo istotne jest to, aby obce ciała nie dostawały się do soczewek, kiedy będą one przechowywane w tym pojemniku. W środku możesz też umieścić zapasowe soczewki, które także mogą się przydać na wakacjach.

pojemniczki na soczewki w liczbie dwóch sztuk z czerwoną i niebieską nakrętką

Pamiętaj, że noszenie soczewek kontaktowych w wakacje może być przyjemne i bezpieczne. Jak zawsze najważniejsze staje się jedynie odpowiednie przygotowanie.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię