Soczewka na jedno oko – czy to jest w ogóle możliwe?

Wady wzroku nie zawsze wyglądają tak samo przy obydwu oczach, co możesz dostrzec na recepcie, jaką otrzymasz od okulisty. W takim przypadku przydaje się soczewka na jedno oko lub okulary korekcyjne, gdzie określone szkło ma wartość zero. Dzięki temu nie tylko zyskasz doskonałą widoczność, ale też nie wpłyniesz negatywnie na zdrowe oko.


Kiedy przydaje się soczewka na jedno oko?

Bardzo często zdarza się tak, że wady wzroku w obu oczach nie są takie same – w jednym problem jest większy, a w drugim mniejszy. W takim przypadku musisz mieć dwa różne szkła lub inne soczewki. Niekiedy jedno oko jest zupełnie zdrowe, a na drugim widoczna jest już wada wzroku. Wtedy potrzebna Ci  jest soczewka na jedno oko. Przy jej pomocy zyskasz widoczność, a jedyne, co musisz zrobić, to wybrać modele dostosowane do Twojego wzroku.

Zakładanie soczewki na jedno oko

Dlaczego soczewka na jedno oko to dobre rozwiązanie?

Tak naprawdę noszenie soczewki na jednym oku ma wiele zalet. Przede wszystkim wspomożesz swój wzrok, ale też nie obciążysz drugiego oka – tego zdrowego. Szczególnie jest to ważne, gdy wada jest jeszcze niewielka. W takim przypadku nie możesz lekceważyć problemu. Znacznie lepiej będzie, jeśli zaczniesz działać szybciej – nawet jeżeli wada jest widoczna tylko w jednym oku. W końcu sprawna reakcja w postaci pojedynczej soczewki sprawi, że nie będziesz nadmiernie obciążać wzroku. Przekonaj się, jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie!

  • Względy zdrowotne

Oczywiście najważniejszą zaletą noszenia soczewki na jedno oko jest Twoje zdrowie. W końcu mniejsza bądź większa wada wzroku zawsze wpływa na Twoje samopoczucie, a przede wszystkim na ostrość widzenia. Jeżeli problem jest już poważniejszy, to możesz mieć też problem z codziennymi czynnościami. Poza tym noszenie takich samych soczewek czy szkieł sprawia, że znacznie osłabiasz jedno oko. Może to przyspieszyć zachodzące zmiany lub po prostu pogorszyć kondycję gałki. Dlatego dla Twojego zdrowia dużo lepszym rozwiązaniem będzie soczewka na jedno oko.

  • Ogromna wygoda

Męczy Cię noszenie okularów korekcyjnych? W takim razie postaw na soczewki kontaktowe. Dzięki temu nawet przy problemie jedynie z jednym okiem możesz cieszyć się maksymalną wygodą. Wystarczy, że założysz tylko jedną soczewkę. Szczególnie jest to spore ułatwienie, gdy drugie oko jest zdrowe, ponieważ nie musisz przejmować się wieloma ograniczeniami np. tymi związanymi z szerokością widzenia. Oprócz tego soczewki kontaktowe to spore ułatwienie, gdy nosisz maseczkę ochronną lub okulary przeciwsłoneczne. Wtedy nie musisz przejmować się zaparowanymi szkłami oraz koniecznością kupowania specjalnych modeli.

  • Oszczędność pieniędzy

W przypadku soczewek zakładanych tylko na jedno oko, warto kupić od razu większe opakowanie. Choć może Ci się wydawać, że jest to niepotrzebne, to tak naprawdę sporo zaoszczędzisz i rzadziej będziesz musiał zaopatrywać się w nowe soczewki. Zwróć również uwagę na to, że w przypadku pogłębienia się wady wzroku, to dużo tańsza jest wymiana soczewek niż szkieł okularowych.

  • Doskonały wygląd

Nie lubisz nosić dodatków, które za bardzo ingerują w Twój wygląd? Choć oczywiście przy pomocy okularów korekcyjnych ukryjesz drobne mankamenty, a jednocześnie uwydatnisz mocne strony swojej urody. Jednak, jeżeli nie przepadasz za takimi akcesoriami, to dobrym rozwiązaniem jest właśnie soczewka na jedno oko. W tym przypadku nawet przy dużej wadzie wzroku i tak Twój wygląd się nie zmienia. Poza tym nie musisz martwić się grubością szkieł czy dopasowaniem ramek. Po prostu zakładasz soczewki i dalej cieszysz się doskonałą prezencją. Zwróć tylko uwagę na to, aby regularnie nawilżać oko, na które zakładasz soczewkę. Pomogą Tobie w tym krople do oczu. Dzięki temu nie będzie Ci łzawić czy nadmiernie wysuszać.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię