Makijaż a soczewki kontaktowe - jak wykonać, czego unikać?

Makijaż jest nieodłącznym elementem poranka większości kobiet. Wiele pań rezygnuje jednak z soczewek kontaktowych myśląc, że nie może ich nosić wykonując na co dzień makijaż – to jeden z najczęściej powielanych MITÓW na temat soczewek kontaktowych!


Niektóre z pań ma wątpliwości, czy powinny malować się zakładając soczewki oraz czy kosmetyki nie wpłyną negatywnie na komfort użytkowania soczewek. Makijaż nie jest przeciwskazaniem dla użytkowania soczewek kontaktowych. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, których powinno się przestrzegać.

Zakładanie soczewek a makijaż

Prawidłowa kolejność wykonywania makijażu i demakijażu nosząc soczewki kontaktowe:

  1. Po dokładnym umyciu i osuszeniu rąk załóż soczewki,
  2. Następnie wykonaj swój codzienny makijaż,
  3. Wieczorem najpierw zdejmij soczewki,
  4. Następnie wykonaj demakijaż oczu.

Jakich kosmetyków lepiej unikać nosząc soczewki kontaktowe?

  • Najlepiej zrezygnować z wydłużającego rzęsy tuszu – najczęściej takie produkty zawierają włókna, które często dostają się do oka, istnieje wiec ryzyko, że zabrudzą soczewkę i podrażnią oczy.
  • Zaleca się również, aby użytkowniczki soczewek kontaktowych w swoim makijażu zrezygnowały z malowania kredką wewnętrznej krawędzi powieki.
  • Każdorazowo stosując kosmetyki w areozolu np. lakier do włosów czy suchy szampon - zamykaj oczy.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że nie musisz rezygnować z makijażu użytkując soczewki kontaktowe! Jeśli będziesz stosować się do porad możesz bez obaw podkreślać swoje spojrzenie makijażem.

W naszym poradniku znajdziesz też filmiki instruktażowe jak prawidłowo zakładać soczewki i w jaki sposób zdejmować soczewki kontaktowe.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię