Kiedy warto zamienić okulary na soczewki?

Odpowiednia korekcja wady wzroku to podstawa. Obecnie nie musimy jednak ograniczać się tylko do okularów korekcyjnych, mamy możliwość noszenia również soczewek kontaktowych, które są dużo wygodniejsze. Warto więc czasem rozważyć zamianę lub chociaż noszenie przemiennie oprawek i szkieł kontaktowych.


Okulary korekcyjne to obecnie często dodatek modowy, dlatego jeśli lubisz bawić się trendami i potrzebujesz odmiany swojego wyglądu to ten rodzaj korekcji jest jak najbardziej dla Ciebie. Nie musisz jednak codziennie ograniczać się tylko do nich, soczewki kontaktowe pozwalają na większą swobodę i kolejną metamorfozę wyglądu.

Okulary przeciwsłoneczne i soczewki kontaktowe

Przy dużej wadzie wzroku, gdy nosisz okulary korekcyjne, musisz liczyć się z brakiem możliwości założenia w okresie letnim swoich ulubionych okularów przeciwsłonecznych.

W soczewkach kontaktowych nie ma takiego problemu – możesz liczyć na ochronę przed słońcem, a jednocześnie zachowujesz doskonałe widzenie.

Najnowsze soczewki kontaktowe takie jak ACUVUE® posiadają dodatkowo filtr UV pozwalający na 100% ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi.

Dokładnie tak samo ma się sprawa w zimie, gdy chcesz założyć gogle narciarskie – chcesz chronić swoje oczy na stoku, a jednocześnie wszystko doskonale widzieć?  Soczewki kontaktowe rozwiążą problem!

Sport i codzienne aktywności a soczewki kontaktowe

Jeśli jesteś osobą aktywną, która nie lubi ograniczeń – soczewki kontaktowe sprawią, że poczujesz się jakbyś nie miał wady wzroku. Nie musisz martwić się, że szkła kontaktowe przesuną się na oczach lub spadną – tak jak ma to miejsce w przypadku okularów.

Właśnie dlatego soczewki kontaktowe są tak popularne u sportowców – zachowujesz doskonałe widzenie, więc możesz skupiać się tylko na osiąganiu coraz lepszych wyników. Bieganie, skakanie, jazda na nartach? To wszystko tylko w soczewkach kontaktowych!

Na wyjazdy najlepsze soczewki kontaktowe!

Wielu użytkowników soczewek kontaktowych uważa, że podczas wyjazdów i w trasie – najlepszą korekcją okazują się soczewki noszone w trybie jednodniowym jak ACUVUE® OASYS 1-Day czy ACUVUE® 1-Day MOIST. Nie wymagają żadnej pielęgnacji, codziennie możesz cieszyć się najwyższą świeżością, a podczas wyjazdu myślisz tylko o atrakcjach turystycznych.

Przekonaj się do tej metody korekcji i już dziś zapisz się na badanie wzroku oraz aplikację soczewek!


Artykuł ma charakter sponsorowany przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.

Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A. ul. Podkomorska 5, 62-200 Gniezno, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez firmę Bezokularow.pl S.A ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Firma Bezokularow.pl S.A nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku

√ Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

ACUVUE®, ACUVUE® OASYS 1-Day i 1-DAY ACUVUE® MOIST  są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,© Johnson & Johnson Poland ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; Spółka zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych. © Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, 2019 BO/2019/03/9272

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię