Jak zmienić kolor oczu?

Marzysz o spojrzeniu, które od razu przykuwa uwagę, a przy tym nadaje Ci bardziej tajemniczego, a wręcz hipnotyzującego charakteru? W takim razie nie musisz ograniczać się jedynie do swoich wyobrażeń, bo obecnie masz do dyspozycji wiele ciekawych, a przede wszystkim całkowicie bezbolesnych metod. Po prostu sprawdź, jak zmienić kolor oczu!


Czy da się zmienić kolor oczu?

Bezpieczna zmiana koloru oczu jest naprawdę możliwa. Wystarczy, że założysz kolorowe soczewki kontaktowe. Dzięki temu skorzystasz nie tylko ze skutecznej metody, ale przede wszystkim zapewnisz sobie mnóstwo wygody. Takie soczewki zmieniające kolor oczu to zupełnie nieinwazyjny sposób, a do tego pozwala na zabawę swoim wizerunkiem. W końcu każdego dnia możesz ubrać modele w zupełnie innej barwie, wzorze czy efekcie. Do dyspozycji masz także warianty w różnych trybach noszenia. Szczególnie popularne są soczewki kolorowe jednodniowe, ponieważ pozwalają Ci na częstą zmianę wyglądu, a do tego możesz je ubrać na imprezę, a po kilku godzinach wyrzucić do kosza. Ciekawą opcją są również szkła miesięczne, a nawet kwartalne. Choć wtedy koniecznie zadbaj o ich prawidłową higienę. Wówczas przez długi czas będziesz cieszyć się świeżością oraz wysokim stopniem nawilżenia oczu.

kolorowa soczewka na palcu

Dlaczego warto wybierać soczewki zmieniające kolor?

Niska cena

Przystępna cena to jedna z najważniejszych zalet, wyróżniająca soczewki barwione. W końcu możesz do woli bawić się kolorami, efektami czy wzorami. Po prostu z chęcią będziesz próbować kolejnych opcji, aż zdecydujesz, która z nich jest najlepsza dla Ciebie. Poza tym niskie koszty sprawiają, że każdy może urozmaicić swój kostium, odświeżyć wizerunek lub jeszcze bardziej dopracować przebranie na zlot fanów czy cosplay.

Wygoda podczas użytkowania

Soczewki zmieniające kolor są wykonane z trwałych, a przede wszystkim z delikatnych powłok hydrożelowych czy silikonowo-hydrożelowych. Dzięki temu możesz liczyć na maksymalny komfort podczas ich noszenia – nawet gdy trwa to wiele godzin. Poza tym soczewki są dopasowane do kształtu i wielkości gałki ocznej, więc nie przemieszczają się i nie powodują obtarć. Dlatego już po chwili zapomnisz, że w ogóle masz założone soczewki barwione.

Ciekawy efekt wizualny

Oczywiście najważniejszą zaletą kolorowych soczewek jest to, jak niesamowity efekt tworzą. To właśnie sprawia, że Twoje oczy wyglądają zupełnie inaczej. Nie tylko zyskują nowy kolor, ale też stają się większe, a do tego przyciągają spojrzenia. Poza tym możesz bez obaw próbować różnych opcji, tym bardziej że takie modele są dostosowane do wielu kolorów oczu – zarówno tych jasnych, jak i ciemnych. Z pewnością nie będziesz mieć problemów z tym, żeby założyć niebieskie soczewki na brązowe oczy.

kolorowe soczewki

Bezpieczne rozwiązanie

Zastanawiasz się, czy da się zmienić kolor oczu w bezpieczny sposób? Kolorowe soczewki nie wpływają negatywnie na kondycję Twoich oczu. W końcu zostały wykonane z materiałów, przepuszczających powietrze, a do tego dbają o wysoki poziom nawilżenia. Dzięki temu są nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne. Poza tym mogą je zakładać zarówno osoby o zdrowych oczach, jak i krótko- czy dalekowidze. W ten sposób masz pewność, że soczewki zmieniające kolor oczu nie utrudnią Ci codziennego funkcjonowania. Pamiętaj jednak o tym, że w przypadku szkieł kontaktowych miesięcznych lub kwartalnych konieczna jest dbałość o prawidłową higienę. Dlatego zaraz po ich zdjęciu, umyj je w płynie czyszczącym. Wtedy pozbędziesz się zanieczyszczeń, drobnoustrojów, alergenów i osadu białkowego, a do tego zagwarantujesz sobie przyjemną świeżość po ponownym założeniu.

Jakie są rodzaje soczewek zmieniających kolor?

Soczewki podkreślające kolor oczu

Wybierając kolorowe soczewki, nie musisz diametralnie zmieniać swojego wyglądu. W końcu takie modele mogą też doskonale uwypuklić Twoje naturalne piękno. Wystarczy, że zdecydujesz się na soczewki podkreślające kolor oczu. Dzięki temu rzeczywista barwa stanie się mocniejsza lub nieco zmienisz pierwotny odcień. To idealne rozwiązanie nie tylko do zdjęć czy na przyjęcie, ale też na co dzień. W ten sposób wzmocnisz ogólny efekt, a zarazem nie będziesz mieć wrażenia przebrania.

Modele idealne na cosplay

Szykujesz się na przyjęcie Halloweenowe, a może interesujesz się cosplayem? Zatem na pewno interesują Cię soczewki zmieniające kolor, gwarantujące wyjątkowo ciekawy efekt tak dobrze znany Ci z ulubionych książek, komiksów, filmów i seriali. W takim przypadku sprawdzą się soczewki we wzory lub te imitujące charakterystyczne oczy Wiedźmina, kobry, zombi, ducha, Edwarda Cullena lub bohaterów Avatara. Ciekawym rozwiązaniem są też warianty przygotowane dla fanów mangi i anime.

soczewki kolorowe

Soczewki świecące w ciemności

Nowatorskie, a do tego zaskakujące – takie mogą być soczewki zmieniające kolor oczu, jeżeli wybierzesz mniej standardowe opcje. Oczywiście chodzi tu o soczewki świecące w ciemności. Przy ich pomocy z łatwością zaskoczysz swoich znajomych, przyjaciół, uczestników przyjęcia czy widzów. Za dnia oczy mają ciekawy kolor np. niebieski, czerwony, zielony lub żółty, a pod wpływem światła UV zaczynają lekko świecić. Wtedy aż trudno jest oderwać oczy od takiego hipnotyzującego spojrzenia.

Soczewki powiększające oczy

Ciekawą opcją są soczewki z efektem powiększenia. Dzięki nim zyskujesz pełne spojrzenie, zmieniasz naturalny kolor, a do tego nieco rozjaśniasz oczy. Takie rozwiązanie jest popularne nie tylko wśród fanów mangi i anime, ponieważ sprawdzi się też na co dzień. Tym bardziej że możesz je stosować przy jasnych oraz ciemnych tęczówkach. Dlatego bez obaw założysz niebieskie soczewki na brązowe oczy.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię