Jak odróżnić lewą soczewkę kontaktową od prawej?

Zainspirowani pytaniami, jakie kierują do nas nasi Klienci, postanowiliśmy odpowiedzieć dziś na jedno z nich. Jak można było się domyśleć po tytule, podpowiemy jak poradzić sobie z tym problemem.

.

Dowolność

Jeżeli nasza wada wzroku jest taka sama na obydwu oczach, to nie ma się czym denerwować. Niezależnie, którą soczewkę ubierzemy, czy to tę pierwotnie ubraną na lewym oku założymy na prawe czy też na odwrót, nie ma to żadnego znaczenia. Gdyż w przypadku jednakowej wady, moce soczewek są również jednakowe. Nie implikuje to w związku z tym żadnych niedogodności.

Nie występuje też coś takiego jak soczewki przeznaczone na prawe, czy też lewe oko. Soczewkę dobiera się pod kontem mocy, promienia krzywizny bazowej oraz średnicy. Ulokowanie lewo czy też prawostronne gałki ocznej nie ma najmniejszego znaczenia.

.

Dyscyplina

Jeżeli jednak mamy dwie różne wady wzroku należy zwrócić baczną uwagę na to, do której części pojemnika wkładamy soczewkę z lewego i z prawego oka. Dobrze jest wypracować sobie rutynę, dzięki której czynności związane z obsługą soczewek staną się automatyczne. Można narzucić sobie schemat, w którym to zdejmujemy najpierw soczewkę np. z prawego oka i poczyszczeniu wkładamy ją do prawej strony pojemnika i zabezpieczmy np. niebieską nakrętką pojemnika Bezokularow.pl. Warto też skojarzyć daną moc soczewki z kolorem nakrętki.

Uwaga!

Należy jednak nadmienić, że występuje prawa i lewa strona soczewki. W pozycji prawidłowej (prawej) brzegi soczewki nie napinają się i nie wywijają się na zewnątrz, tak jak w nieprawidłowej pozycji na lewej stronie. Wywinięta soczewka umieszczona na oku, będzie podrażniać powiekę powodując nieprzyjemne dolegliwości. Wystarczy w takiej sytuacji zdjąć soczewkę, wywinąć ją na prawidłową stronę i ubrać ponownie, a wszystko będzie jak należy.

Zapraszamy do Bezokularow.pl - soczewki kontaktowe

blog_soczewki

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne soczewki toryczne | soczewki progresywne płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię