Cooper Vision wycofuje ze sprzedaży płyn Hy-Care

CooperVision produkujący płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych, poinformował o dobrowolnym wycofaniu z rynku wielofunkcyjnego płynu pielęgnacyjnego Hy-Care®. Dotyczy to butelek o pojemości 60ml, 100ml, 250ml, 360ml oraz 380ml.


płyn hy-care wycofany

Dział kontroli jakości producenta zauważył, że w niektórych sytuacjach produkt może nie dostarczać właściwego poziomu dezynfekcji związanego z wysokim poziomem określonego typu drożdży. Mimo że nie wystosowano żadnych skarg i nie było potwierdzonych przypadków nieodpowiedniego poziomu dezynfekcji, działaniem tym kieruje potrzeba zachowania ostrożności.

Producent wkrótce wystartuje ze stroną internetową, na której użytkownicy płynu do pielęgnacji soczewek uzyskają informację jakie kroki należy podjąć oraz jak uzyskać zwrot kosztów poniesionych na zakup.

Prosimy o śledzenie dalszych losów tego komunikatu, aby uzyskać informację kiedy uruchomiona zostanie strona dotycząca wycofania produktu - potrwa to ok. dwóch tygodni. W trakcie gdy strona jest przygotowywana, prosimy o zaprzestanie używania wielofunkcyjnego płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych Hy-Care® oraz zachowanie butelki.

Jest bardzo istotne, aby Państwo nadal czyścili i dezynfekowali swoje miękkie soczewki kontaktowe. Prosimy o zaprzestanie używania oraz pozbycie się wielofunkcyjnego płynu do soczewek kontaktowych HyCare®, gdy znajdą Państwo alternatywny płyn wielofunkcyjny.

Prosimy o zachowanie butelki w celu otrzymania refundacji kosztów poprzez stronę dotyczącą wycofania produktu.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię