Płyny do soczewek EyeLove

Płyny do soczewek EyeLove to linia produktów, które są niezbędne w codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jeżeli korzystasz ze szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku – miesięcznych lub dwutygodniowych – płyn do soczewek będzie potrzebny regularnie.

Płyn do soczewek EyeLove – dezynfekcja i higiena

Płyny do soczewek EyeLove dostępne w naszym sklepie to wysokiej klasy specjalistyczne roztwory, które są przeznaczone do mycia i pielęgnacji soczewek. W trakcie codziennego użytkowania na ich powierzchni gromadzą się białkowe osady i drobne zanieczyszczenia. Należy oczyszczać soczewki z tych pozostałości by zniwelować ryzyko namnażania się drobnoustrojów.

Różne pojemności płynów do soczewek EyeLove Basic to gwarancja skutecznej dezynfekcji soczewek i przystępnej cenie. Płyn doskonale czyści i pozwala na bezpieczne przechowywanie szkieł kontaktowych.
EyeLove - płyny do soczewek – świeżość na pierwszym miejscu

EyeLove to szeroki wybór płynów do soczewek, które sprawią, że Twoje codzienne rytuały pielęgnacyjne staną się łatwe i przyjemne. Jeśli cenisz sobie uczucie świeżości, które towarzyszy Ci przy zakładaniu dobrze oczyszczonych soczewek – zwróć uwagę na płyn EyeLove Fresh.

Specjalny skład roztworów EyeLove zapewnia idealne oczyszczenie powierzchni soczewek. Jest to niezwykle ważne, by zapewnić sobie komfort i zdrowie. Nieodpowiednie oczyszczenie soczewek kontaktowych może spowodować infekcje i podrażnienia.

Płyny do soczewek EyeLove – nawilżanie podczas przechowywania

Płyny do soczewek EyeLove pozwolą Ci zachować właściwości szkieł kontaktowych – ich elastyczność optymalny poziom nawilżenia. Bez względu na to czy stosujesz soczewki hydrożelowe czy silikonowo-hydrożelowe, płyny do soczewek EyeLove Comfort świetnie spełniają to zadanie! Dzięki zawartości cytrynianu płyn EyeLove Comfort likwiduje wapń z powierzchni soczewek i zapewnia utrzymanie czystości na dłużej.

EyeLove – płyny do soczewek z dodatkowymi składnikami

EyeLove to bogata linia specjalistycznych płynów pielęgnacyjnych do soczewek kontaktowych. Znajdziesz wśród nich Płyn EyeLove Natural – hialuronian i alantoina. Płyny do soczewek z hialuronianem i alantoiną, które wykazują wysoką zdolność nawilżania soczewki.

Hialuronian obecny w roztworze znakomicie wiąże wodę i chroni soczewkę przed uszkodzeniami. Zapewnia jej optymalną miękkość i odporność na uszkodzenia. Alantoina działa łagodząco i zmniejsza podrażnienia oka, co sprawdza się szczególnie u alergików. Jej obecność w płynie do soczewek sprawia, oko lepiej się regeneruje.

Który płyn do soczewek EyeLove wybrać?

Każdy płyn do soczewek dostępny w naszej ofercie, jest produktem wysokiej jakości. Specjalistyczne roztwory zawierają składniki, które dezynfekują soczewki i przedłużają ich żywotność. Odpowiednie przechowywanie i nawilżanie sprawia, że soczewki są komfortowe i nie powodują podrażnień.

Zastanawiasz się jak wybrać płyn do soczewek? Tu wiele zależy od Twoich preferencji. Jeżeli dopiero rozpoczynasz korzystanie z soczewek – poradź się w tej sprawie optometrysty. O tym, który płyn jest dla Ciebie najlepsze zapewne dowiesz się podczas użytkowania. Możesz też skorzystać z naszego zestawienia - zobacz ranking najlepszych płynów do soczewek. Jeżeli podstawowy płyn do soczewek dobrze spełnia swoje zadanie, a Ty jesteś zadowolony z komfortu i trwałości soczewek – to świetnie! Dobra cena i wydajność opakowania są ważne.

Jeżeli okaże się, że Twoje oczy są wrażliwe lub pojawiają się dodatkowe aspekty, takie jak wpływ klimatyzacji w pomieszczeniach lub skłonność do alergii – wówczas możesz się przekonać o zbawiennym wpływie dodatkowych składników łagodzących.

EyeLove Peroxide - oksydacyjny płyn do soczewek

Niezwykle skutecznym produktem, który różni się od innych, jest oksydacyjny płyn do soczewek EyeLove Peroxide. Płyn bez zawartości konserwantów  jest bezpieczny dla osób o wrażliwych oczach. Nadtlenek wodoru zawarty w roztworze neutralizuje zanieczyszczenia i zabija bakterie.

Płyn oksydacyjny EyeLove Peroxide działa nieco inaczej niż zwykłe płyny multifunkcyjne. 
Może go przeprowadzić jako proces dezynfekcji dwustopniowy lub jednostopniowy. Pierwszy z nich potrzebuje do neutralizacji użycia dwóch czynników neutralizujących. Drugi proces dezynfekujący wymaga zastosowania pojemnika z dyskiem katalizatora

Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego procesu, potrzeba przynajmniej 6 godzin. Cały zabieg nie może być przerywany i musi odbywać się w jednym ciągu. Tylko w taki sposób można przeprowadzić prawidłową i bezpieczną dezynfekcję. 

Płyn oksydacyjny nie może być stosowany bezpośrednio na oczy, ani na soczewkę kontaktową.Można go używać tylko i wyłącznie z użyciem specjalnie do tego przeznaczonego pojemnika do płynu. Minimalny czas pozostawienia soczewek kontaktowych w płynie to 6 godzin. Zaletą tego jest brak konieczności manualnego oczyszczania soczewek. Neutralizacja przeprowadzona przez płyn oksydacyjny EyeLove Peroxide likwiduje osady z powierzchni soczewek.

Płyny do soczewek EyeLove a termin ważności

Wybierając płyn do soczewek EyeLove zwróć uwagę na czas użytkowania płynu. Jeżeli upłynął jego termin ważności – nie należy go już używać. Utrata właściwości powoduje, że soczewki nie są już dezynfekowane i nawilżane. To stwarza ryzyko podrażnień i infekcji.

Aby płynu do soczewek EyeLove nie marnować niepotrzebnie – musisz oszacować potrzebną ilość roztworu odpowiadającą Twojemu trybowi użytkowania soczewek. Jeśli korzystasz z soczewek w trybie dziennym to oznacza, że codziennie wieczorem trzeba je oczyścić i umieścić w pojemniku z płynem do soczewek. Jeżeli używasz soczewek całodobowych przez tydzień, dwa lub miesiąc – płyn do soczewek EyeLove będzie Ci potrzebny rzadziej. Dlatego by zapewnić Ci optymalne użytkowanie – oferujemy płyn do soczewek EyeLove w różnych pojemnościach:

  • 100 ml
  • 350 ml
  • 360 ml
  • 400 ml
  • 500 ml

Wybierz najlepszy dla siebie wariant!