Soczewki kontaktowe całodobowe

Wybór soczewek kontaktowych jest obecnie bardzo duży – dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie, dopasowując je do swojego trybu życia. Na rynku dostępne są m.in. soczewki jednodniowe, z których każda soczewka jest jednorazowa – pod koniec dnia wyrzucamy zużytą do kosza. Znajdziesz też miesięczne szkła kontaktowe do noszenia dziennego oraz soczewki miesięczne całodobowe. Są one przeznaczone do noszenia na oczach zarówno w dzień jak i w nocy bez ich codziennej pielęgnacji.

Czym są soczewki całodobowe?

Jeśli chcesz cieszyć się wyraźnym widzeniem w każdej sekundzie dnia czy nocy – soczewki całodobowe są dla Ciebie. Dobrze sprawdzą się również dla osób, którym zdarza się zapomnieć o zdjęciu soczewek na noc lub po prostu nie chcą sobie tym zaprzątać głowy. Bardzo często takie soczewki dostępne są do noszenia w trybie miesięcznym, więc przez 30 dni i nocy możesz nosić je bez żadnych obaw. W zasadzie soczewki całodobowe nie wymagają pielęgnacji, gdyż możemy zdjąć je z oczu dopiero po miesiącu noszenia, ale większość specjalistów zaleca choćby cotygodniowe czyszczenie i dezynfekowanie soczewek całodobowych, dla lepszego komfortu i zdrowia. Soczewki miesięczne dzień i noc to niewątpliwie wygoda, ale warto od czasu do czasu zadbać o ich higienę troszkę bardziej.

Dla kogo soczewki całodobowe?

Soczewki całodobowe dostępne są nie tylko dla osób z krótkowzrocznością czy nadwzrocznością. Z szerokiego asortymentu szkieł całodobowych coś dla siebie wybiorą również osoby z prezbiopią, jak i astygmatyzmem.

Jeśli więc lubisz zasypiać i budzić się widząc wszystko wyraźnie, sprawdź koniecznie jak poczujesz się nosząc soczewki miesięczne dzień i noc Ponadto nie lubisz nosić okularów, albo Twoja wada wzroku jest dość duża i po zdjęciu szkieł kontaktowych nie czujesz się komfortowo – soczewki miesięczne całodobowe mogą być dla Ciebie dobrą opcją.

Soczewki noszone dzień i noc są często preferowane przez osoby pracujące zmianowo, a także przez 10-12 godzin dziennie, jak na przykład lekarze lub pielęgniarki. Soczewki całodobowe to również powszechny wybór wśród młodych rodziców, którzy często wstają w nocy do swoich pociech i ważne jest dla nich ostre widzenie w każdej sekundzie.

Soczewki miesięczne dzień noc

Dla wielu osób to prawdziwe wybawienie, że można bez przerwy nosić swoje soczewki dzień noc. Bez konieczności ich ściągania, dezynfekowania i zakładania od rana. Trzeba przyznać, że to bardzo duże ułatwienie i oszczędność czasu. Jednak, kiedy zdecydujesz się wybrać soczewki night and day, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • w jakiej kondycji są Twoje oczy – jeśli cierpisz na Zespół Suchego Oka, to soczewki bez zdejmowania mogą podrażniać oczy,
  • soczewki day and night można nosić maksymalnie 28-30 dni i ani dnia dłużej, później trzeba je koniecznie ściągnąć, najlepiej zakroplić oczy i założyć nowy model,
  • soczewki kontaktowe dzień i noc świetnie sprawdzą się niezależnie od Twojej wady wzroku, gdyż obecnie możesz zakupić już modele całodobowe dla astygmatyków, krótkowidzów, dalekowidzów czy osób borykających się ze starczowzrocznością,
  • soczewki nocne rozwiązują wreszcie problem osób, które notorycznie zapominały ściągnąć soczewki przed zaśnięciem, co podrażniało ich oczy,
  • u nas zakupisz popularne soczewki całodobowe, takie jak Pure Vision od Bausch&Lomb, dzięki czemu zawsze masz pewność, że wybierzesz modele, które są oryginalne i bezpieczne dla oczu.

Dzięki rozwojowi technologii soczewki dzień i noc są już dziś powszechnie dostępne w sklepach i znacząco ułatwiają życie osób, mających różne wady wzroku. W dodatku nie musisz przepłacać, aby cieszyć się komfortem i o każdej porze dnia oraz nocy widzieć obiekty, znajdujące się z bliska i z daleka. Wybierz oferowane soczewki na noc, aby czuć się pewnie przez całą dobę.

Rodzaje soczewek całodobowych

Oferta soczewek całodobowych jest wystarczająco bogata, by każdy kto wykazuje zainteresowanie takim trybem noszenia szkieł kontaktowych, znalazł dla siebie idealny produkt. Jest kilka znanych i cenionych marek, wśród których prym niewątpliwie wiodą AIR OPTIX Night&Day. Popularne są jednak także Pure Vision i nowsza ich wersja Pure Vision 2HD. Wszystkie te soczewki całodobowe pochodzą od cieszących się zaufaniem producentów takich jak Alcon czy Bausch&Lomb. Wymienione soczewki przeznaczone są dla osób z prostymi wadami wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, jednakże jeśli masz astygmatyzm również znajdziesz dla siebie soczewki całodobowe toryczne: Pure Vision Toric, czy Pure Vision 2HD for Astigmatism. Dla osób potrzebujących soczewek progresywnych również znajdą się soczewki całodobowe progresywne – szukaj pod nazwą Pure Vision Multifocal.

Dla zachowania większej higieny i świeżości soczewek specjaliści zalecają od czasu do czasu czyszczenie soczewek kontaktowych w płynie pielęgnacyjnym – nie jest to jednak wymagane przy tego typu korekcji.

Oryginalne soczewki całodobowe

Soczewki całodobowe dostępne w sklepie Bezokularow.pl są oryginalne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł, dlatego polecane są jako bezpieczne produkty dla każdego kto ich potrzebuje.

 

Soczewki całodobowe - FAQ

Do soczewek całodobowych łatwo się przyzwyczaić, bo już po kilku minutach od założenia można o nich zapomnieć. Warto jednak co 5-7 dni je zdejmować i przemywać płynem do soczewek, by pozbyć się nadmiaru osadów białkowych i dać oku odpocząć na kilka godzin.
Nie, soczewki kontaktowe całodobowe nie mają filtra UV. W celu odpowiedniej ochrony przeciw promieniami słonecznymi należy dodatkowo założyć okulary przeciwsłoneczne z certyfikowanym filtrem UV. Szczególnie polecamy modele z osłonami bocznymi, zmniejszające peryferyjne promieniowanie UV.
W saunie fińskiej panuje bardzo wysoka temperatura (do 100 stopni C) i niska wilgotność, w łaźni parowej zaś wysoka wilgotność (sięgająca 100%) przy stosunkowo wysokiej temperaturze (40-70 stopni). W takich warunkach nie jest zalecane używanie soczewek kontaktowych całodobowych. Jeśli jednak konieczna jest korekcja wzroku sugerujemy na czas pobytu w saunie bądź łaźni założyć jednodniowe szkła kontaktowe, które po zakończeniu wizyty można zdjąć i wyrzucić.
Zalecamy je zdjąć przed wejściem pod prysznic. Soczewki nie powinny mieć kontaktu z wodą, bo może to prowadzić do ich uszkodzenia lub podrażnienia oczu.
Soczewki całodobowe nie są przeznaczone do pływania – woda może uszkodzić ich powierzchnię, sprzyja także infekcjom oka. Przepłukanie soczewek całodobowych po wyjściu z basenu również nie jest zalecaną praktyką. Osoby, które nie chcą bądź nie mogą rezygnować z korekcji wzroku podczas pływania, powinny na jego czas zakładać jednodniowe szkła kontaktowe i okulary pływackie.
Jak najbardziej. Noszenie szkieł kontaktowych nie wyklucza aktywności sportowej. Wyjątkiem są sporty wodne, jak na przykład pływanie, na czas którego należy zakładać jednodniowe szkła kontaktowe.
Tak, zgodnie ze swą nazwą szkła całodobowe można nosić przez cały dzień i okres ich używalności. Zalecamy jednak by dla higieny oka i samych szkieł kontaktowych zdejmować je co kilka dni, przemywać płynem do soczewek i odkładać na kilka godzin do pojemnika z płynem pielęgnującym. Nie jest to teoretycznie koniecznie, ale podnosi komfort użytkowania i korzystnie wpływa na narząd wzroku.
Tak, w soczewkach kontaktowych całodobowych można spać. Jedną parę soczewek można nosić nieprzerwanie przez 30 dni i nocy, jednak zaleca się co 5-7 dni je zdejmować i przemywać płynem do soczewek w celu usunięcia nadmiernych osadów białkowych.
Soczewki całodobowe, podobnie jak pozostałe rodzaje soczewek, są wyrobem medycznym, co oznacza, że ich działanie zostało bardzo dokładnie przebadane, a sam produkt podlega restrykcyjnym regulacjom. Ich noszenie jest bezpieczne. Ponieważ jednak ich czas noszenia bez zdejmowania jest długi, obejmujący także sen, część osób może doświadczać uczucia podrażnienia oka. W takim przypadku należy skontaktować się ze specjalistą celem doboru sposobu postępowania – np. zmiany na inny model soczewek całodobowych albo przejście na soczewki używane w trybie dziennym.
Ceny soczewek całodobowych są różne w zależności od konkretnej marki, często nie są droższe niż inne soczewki miesięczne. W zależności od producenta, ceny za sztukę zaczynają się od kilkunastu złotych.
Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jednoznaczna odpowiedź wymaga uwzględnienia indywidualnych predyspozycji, wymagań, trybu życia. Na pewno soczewki kontaktowe całodobowe są bardzo wygodne, pozwalają na ostre i wyraźne widzenie o każdej porze dnia i nocy, nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych w takim stopniu jak np. soczewki o dziennym trybie noszenia.
Do procesu zakładania i zdejmowania szkieł kontaktowych trzeba się przyzwyczaić, ale zazwyczaj nie wymaga to więcej niż kilkunastu prób. Soczewki całodobowe wyróżniają się wygodą obsługi, można je bowiem nosić bez przerwy przez długi czas (wynikający z okresu używalności soczewek), nie zdejmując nawet na noc.
Soczewki całodobowe przeznaczone są do ciągłego użytkowania przez 30 dni i nocy, więc świeżą parę należy wymienić po miesiącu. Jeśli jednak zdarzy się, że soczewka zaczyna drażnić i pojawia się uczucie dyskomfortu, oznacza to, że parę należy wymienić szybciej.
Pomimo tego, że soczewki całodobowe można nosić nawet 30 dni i nocy bez przerwy, warto co 5-7 dni zdjąć je z oka i przemyć płynem do soczewek, a nawet odstawić na kilka godzin. Płyny do soczewek zawierają substancje odkażające, czyszczące i nawilżające, a ich regularne stosowanie pozytywnie wpływa na jakość i wytrzymałość soczewki.
Soczewki całodobowe mogą być osoby, które nie mają do tego przeciwwskazań. Takimi może być np. zespół suchego oka, określone alergie, choroby. Mogą również wystąpić indywidualne ograniczenia, przez które dana osoba nie będzie mogła nosić soczewek całodobowych, ale np. tylko te do noszenia w trybie dziennym.
Alergia to szerokie pojęcie – może obejmować materiał, z którego wykonano soczewki, grzyby, roztocza, i w takim przypadku noszenie soczewek całodobowych nie będzie możliwe. Niektóre rodzaje alergii pozwalają na noszenie szkieł kontaktowych, przy innych wskazane są wersje jednodniowe, albo zmiana formy korekcji na czas alergii sezonowych – jak np. pylenie traw. Prosimy o kontakt ze specjalistą, by wyjaśnić tę kwestię.
Nie. W zależności od nasilenia schorzenia noszenie soczewek kontaktowych jest całkowicie wykluczone, albo możliwe jedynie dla jednodniowych szkieł kontaktowych. Soczewki całodobowe w tym przypadku nie wchodzą w grę.
Do ich produkcji używa się materiału silikonowo-hydrożelowego. Z uwagi na całodobowy czas noszenia w trybie dzień-noc ten materiał jest grubszy i bardziej wytrzymały, niż np. w soczewkach jednodniowych.

 


 

optometrystkaTreść powstała pod nadzorem merytorycznym:

optometrysta Monika Kyciak

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria. Od ponad 10 lat pracuję w branży związanej z korekcją wzroku, następnie otrzymałam możliwość, aby spełniać się zawodowo jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomagam pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe miękkie.

 

 

Soczewki całodobowe - opinie

2021-06-15 13:47:24
Jurij napisał/a: Polecam5/5 o produkcie EyeLove Digital 6 sztuk
Z okularów przestawiłem się na te soczewki i to była dobra decyzja, bo w końcu czuję się wygodnie i mogę realizować się we wspinaczce.
2021-01-10 07:12:03
taka_mama napisał/a: Polecam5/5 o produkcie Soczewki Biofinity 6 szt.
Soczewki są bardzo wygodne. Czasem nawet w nich potrafię zasnąć i nie czuć, że je mam.
2020-11-22 11:22:56
doris78 napisał/a: Polecam5/5 o produkcie EyeLove Digital 3 sztuki
Nic dodać, nic ująć. Spoko cena, wygodne noszenie.
Dodaj opinię o produkcie
* pola wymagane
 

Dziękujemy za komentarz,
został on przekazany do moderacji!