Jak zrobić czerwone oczy przy pomocy soczewek?

Szykujesz się na imprezę przebieraną? Pragniesz zachwycić podczas karnawału lub halloweenowej domówki? Czerwone oczy na pewno zaskoczą wszystkich. Na szczęście bardzo łatwo i bezpiecznie jesteś w stanie zmienić swój kolor oczu przy pomocy soczewek kontaktowych. Dowiedz się jaki masz wybór!


Czy człowiek może mieć czerwone tęczówki?

Czerwone tęczówki oczu raczej nie występują u ludzi. Naturalnie czerwony kolor tęczówki oka nie jest typowy dla człowieka, jednak pewne odcienie brązu mogą w specyficznych warunkach świetlnych wydawać się czerwone. Powodem tego efektu może być odbicie lub załamanie światła na powierzchni oka, które tworzy iluzję czerwonych oczu.

Czerwone tęczówki a zaczerwienione oczy

Należy pamiętać, że zaczerwieniona twardówka czy liczne czerwone żyłki w oku mogą być sygnałem o problemach zdrowotnych Twoich oczu. W większości przypadków związane jest to z podrażnieniem, zmęczeniem czy stanem zapalnym. Z tej przyczyny warto skonsultować się z okulistą w przypadku regularnego występowania tego zjawiska, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne i zadbać o dobre samopoczucie wzrokowe.

jak zrobić czerwone oczy przy pomocy soczewek kontaktowych

Krwistoczerwone tęczówki - jak to zrobić? 

Aby uzyskać efekt czerwonych oczu, polecamy skorzystać z czerwonych soczewek kolorowych. Dzięki nim można zmienić naturalny kolor oczu na czerwony lub eksperymentować z różnymi odcieniami tego intensywnego koloru, ale nie tylko! Kolorowe szkła kontaktowe zazwyczaj dostępne są w wielu różnych wariantach. Poza niekonwencjonalnymi kolorami, producenci często oferują również soczewki, które imitują:

 • oczy smoka,
 • oczy wampira,
 • oczy zombie,
 • szachownicę w oczach.

Warto pamiętać, że kolorowe soczewki kontaktowe są bezpiecznym i łatwym sposobem na tymczasową zmianę wyglądu oczu, pozwalającą podkreślić charakterystyczny efekt czerwonych tęczówek. 

Pamiętaj o higienie!

Jeżeli zdecydujesz się na użytkowanie kolorowych soczewek kontaktowych, należy pamiętać o tym, by przy ich stosowaniu przestrzegać zasad higieny.

 • Szkła kontaktowe należy zakładać i zdejmować tylko czystymi dłońmi.
 • Nie zasypiaj w soczewkach.
 • Jeśli korzystasz z soczewek wielokrotnego użytku, pamiętaj by zdjąć je przed pójściem spać, wyczyścić i odłożyć do pojemnika wypełnionego specjalnym płynem.
 • Nigdy nie zakładaj ponownie jednodniowych szkieł kontaktowych - po zużyciu tracą niezbędne właściwości.

Kiedy warto sprawić sobie czerwone oczy?

Czerwone oczy odmienią niejedną Twoją stylizację! Ten niecodzienny look z pewnością przyciągnie mnóstwo spojrzeń. Jeśli więc lubisz być w centrum zainteresowania, możesz śmiało sięgać po czerwone soczewki i oczekiwać na reakcję innych! Szczególnie mogą przydać się, gdy:

 • Wybierasz się na imprezę z okazji karnawału czy Halloween i pragniesz zaskoczyć pozostałych uczestników czymś nowym, niespodziewanym. 
 • Bierzesz udział w koncercie lub innym evencie i chcesz wyróżnić się spośród tłumu.
 • Wykonujesz makijaż charakteryzacyjny, np. w tematyce horroru. Krwistoczerwone oczy sprawią, że charakteryzacja będzie jeszcze bardziej realistyczna! 

Jakie kolorowe soczewki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kolorowych, szalonych soczewek od różnych producentów. My rekomendujemy:

1. EyeLove Crazy

EyeLove Crazy skutecznie zmieniają każde zwykłe, codzienne spojrzenie w takie przyprawiające o dreszcze. Możesz wybierać spośród dziesięciu rozmaitych, przerażających wzorów. Dodatkowo, soczewki te zostały wykonane z bardzo delikatnego materiału, który zapewnia komfort noszenia przez cały dzień.

2. Crazy lens

Crazy lens to soczewki, które zachwycają różnymi wzorami i kolorami. Wśród nich bez problemu znajdziesz dodatek do każdego kostiumu - nie musisz decydować się tylko na czerwone oczy!

Czy do soczewek kolorowych trzeba mieć wadę wzroku?

Szkła kontaktowe i okulary korekcyjne to podstawowe narzędzia korekcji wzroku. W związku z tym, może wydawać się, że soczewki mogą nosić tylko osoby z wadą refrakcji. To mit! Zarówno okulary korekcyjne, jak i szkła kontaktowe można kupić w wersji 0,00, czyli jako popularnie nazywane zerówkami. Oznacza to, że bez problemu mogą korzystać z nich osoby, które nie borykają się z żadną wadą wzroku.

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię