Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego tak istotna jest recepta na soczewki kontaktowe?

To właśnie na recepcie znajdują się informacje o wadzie wzroku i kształcie Twojego oka. Jest to istotne, ponieważ w zależności od człowieka, oko może różnić się pod względem kształtu czy rozmiaru. Dokładne parametry jest w stanie określić tylko specjalista chorób oczu i odpowiednio dostosować rodzaj soczewek kontaktowych potrzebnych do korekcji Twojej wady wzroku.

Wraz z upływem czasu, Twoja wada wzroku może ulec zmianie, a minimalne różnice jest w stanie wykryć jedynie specjalista, który wykona potrzebne badanie. Podobnie sprawa ma się w przypadku chorób oczu.

2. Czy recepta, którą otrzymam na soczewki jest różna od tej, którą otrzymam na okulary?

Oczywiście, że tak. W recepcie na soczewki kontaktowe określa się krzywiznę bazową, używaną do dobrania krzywizny soczewki do oka, a także średnicę, by dobrać właściwą szerokość soczewki.

3. W jaki sposób mogę dostać receptę na soczewki?

Receptę na soczewki kontaktowe, otrzymasz podczas wizyty u specjalisty. Dobranie odpowiednich soczewek trwa nieco dłużej niż normalne badanie wzroku. Specjalistę, który dobierze dla Ciebie właściwe soczewki kontaktowe ACUVUE® znajdziesz tutaj.

4. Czy mogę korzystać z okularów, wymiennie z soczewkami?

Tak. W zależności od Twoich potrzeb i sytuacji, w których bywasz możesz korzystać z okularów i soczewek kontaktowych naprzemiennie. Możesz również nosić tylko soczewki - wybór jest Twój.

5. Okulary noszę sporadycznie. W jakim celu mam zdecydować się na soczewki?

Nawet jeśli okulary nosisz tylko od czasu do czasu, soczewki kontaktowe są dla nich dobrą alternatywą, ponieważ nie parują, nie spadną i nie stłuką się. Twoje widzenie peryferyjne z kolei nie ulegnie pogorszeniu.

6. Jaka jest różnica pomiędzy 1-dniowymi soczewkami kontaktowymi a tymi wielokrotnego użytku?

Podstawową różnicą między tymi rodzajami soczewek kontaktowych jest czas, jaki upływa, zanim wymieniamy soczewki na nowe.
W przypadku jednodniowych soczewek, parę nosisz jeden dzień, a następnie wyrzucasz je do kosza. Nie musisz wyposażać sie wtedy w płyn pielęgnacyjny.
Soczewki wielorazowe można nosić każdego dnia przez dwa tygodnie do miesiąca. Wymagają jednak codziennej pielęgnacji, która polega na ich zdejmowaniu, czyszczenia i odkażaniu.

7. Czy soczewki kontaktowe różnią się od siebie pod względem wygody noszenia?

Soczewki Kontaktowe ACUVUE® zostały wykonane z materiału elastycznego, cienkiego i przepuszczającego tlen do powierzchni oka. To sprawia, że użytkownicy tych soczewek są zadowoleni z łatwości w ich użytkowaniu, a także komfortu noszenia. Wielu twierdzi, że nie czuje ich w ogóle na oku.

Przy tworzeniu soczewek kontaktowych ACUVUE® używane są rewolucyjne opatentowane technologie, takie jak HYDRACLEAR®, HYDRACLEAR® PLUS, HYDRACLEAR®1 oraz LACREON®. To one zapewniają powierzchni soczewek gładkość i jedwabistość, a oczom nawilżenie przez cały dzień.

8. Czy atygmatyzm wyklucza możliwość użytkowania soczewek kontaktowych?

Oczywiście, że nie. ACUVUE® oferuje również soczewki stworzone specjalnie dla astygmatyków. Na rynku są jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM oraz soczewki wielorazowego użytku ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM. Specjalista doradzi, które będą bardziej odpowiednie dla Ciebie i Twojego stylu życia.

9. Czy soczewki toryczne różnią się czymś od soczewek korygujących astygmatyzm?

Nie ma różnicy. Soczewki toryczne są zalecane przez specjalistów do niwelowania astygmatyzmu. Dzięki temu, że w zależności od pionu czy poziomu soczewki toryczne mają rózną ostrość - korygują astygmatyzm.

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM i 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM wykorzystują technologię Accelerated Stabilisation Design (ASD). Polega ona na korzystaniu z naturalnej siły mrugania, by utrzymać soczewkę we właściwym miejscu i uniemożliwić jej przesuwanie. To zapewnia wyraźne widzenie.

10. Czy laserowa operacja oczu wykluczy noszenie soczewek kontaktowych całkowicie?

Możliwe. Laserowa korekcja wzroku nie zawsze jest równoznaczna z trwałym wyleczeniem wady. Istnieje takie prawdopodobieństwo, że będziesz musiał zastosować dodatkową korekcję wzroku, szczególnie z wiekiem (starczowzroczność, prezbiopia). Skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże Tobie w ewentualnym doborze właściwych soczewek kontaktowych.

11. W jakim wieku można zacząć nosić soczewki?

Nie istnieje granica wieku, w jakim można korzystać z soczewek kontaktowych. Wiele osób rozpoczyna przygodę z takim typem korekcji wad wzroku w wieku kilkunastu lat. Zdarza się jednak, że młodsze dzieci są wystarczająco odpowiedzialne, by nosić soczewki i we właściwy sposób o nie dbać. To zależy raczej od podejścia do sprawy niż od wieku. W ostatecznej decyzji pomoże Tobie specjalista.

12. Czy istnieje zagrożenie, że soczewka kontaktowa zgubi się w oku?

Nie ma takiej możliwości. Gałki oczne są pokryte specjalną powłoką, która uniemożliwia przedostanie się soczewki z tyłu oka.

13. Jest prawdopodobieństwo, że soczewka wypadnie z oka?

Właściwe dobranie soczewek kontaktowych raczej wyklucza możliwość wyskoczenia soczewki z oka. Nawet jeśli minimalnie się ona przemieści, co zdarza sie raczej rzadko - powinna ona pozostać w dalszym ciągu na oku.

14. Czy jest szansa na to, że soczewki kontaktowe przykleją się do oczu?

Nie mogą, Soczewki Kontaktowe ACUVUE® udaje się bez problemu ściągnąć z oczu, wykorzystując metodę pokazaną przez specjalistę. Wszystko czego potrzeba to odrobina cierpliwości i wprawy. Jak zdejmować soczewki, przypomnisz sobie tutaj.

15. Czy mogę mieć zadrapane oko przez soczewki kontaktowe?

Miękkość i gładkość soczewek kontaktowych uniemożliwia podrażnienie oczu, dopiero uszkodzona soczewka może je uszkodzić. Warto uważać na paznokcie i zanieczyszczenia, które mogą podrażnić gałkę oczną. W przypadku odczuwania dyskomfortu w oku, należy zdjąć soczewki i skonsultować się ze specjalistą.

16. Czy osoby noszące soczewki kontaktowe często mają infekcje oczu?

Soczewki kontaktowe mogą czasem powodować niewielkie dolegliwości oczu, jednak dużo bardziej poważne problemy zdarzają się bardzo rzadko. Często infekcje oczu mają bezpośredni związek z nieprzestrzeganiem w wystarczający sposób higieny podczas pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jeśli więc postępujesz zgodnie z wytycznymi, dolegliwości oczu raczej Ciebie nie będą dotyczyć.

Zapoznaj się z naszą instrukcją pielęgnacji soczewek kontaktowych.

17. W jaki sposób alergia wpływa na oczy i ewentualne noszenie soczewek kontaktowych?

Podrażnić oczy i tym samym utrudniać noszenie soczewek kontaktowych mogą zarówno alergie na kurz jak i pyłki, czy też sierść zwierząt domowych. Jeśli należysz do osób, którym alergia przeszkadza w użytkowaniu soczewek wielorazowych, spróbuj jednodniowe Soczewki Kontaktowe ACUVUE®, by każdego dnia zakładać nową parę soczewek.

18. Czym jest materiał typu hydrożel?

Hydrożel jest materiałem miękkim i wodolubnym, który wykorzystywany jest do tworzenia soczewek kontaktowych.

19. Czym jest silikonowy hydrożel?

Silikonowy hydrożel jest rodzajem hydrożelu.

20. Czym jest krzywizna bazowa?

Krzywizna bazowa to krzywizna wewnętrzna soczewki. Jest ona ważna do odpowiedniego dobrania soczewki kontaktowej do oka.

21. Co to jest średnica soczewki kontaktowej?

Średnica to odległość mierzona przez środek powierzchni soczewki, od jej jednej krawędzi do drugiej. Prawidłową średnicę ustali specjalista chorób oczu na badaniu.

22. Czy soczewki kontaktowe ACUVUE® ADVANCE® nie będą dostępne w sprzedaży?

Tak, nie będą dostępne. Klientom proponujemy jednak interesującą alternatywę. Technologia HYDRACLEAR® PLUS zapewnia dodatkowe nawilżenie. Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS® gwarantują większy komfort noszenia niż ACUVUE® ADVANCE®

1. Możesz wypróbować soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS® za darmo.
2. Jesteśmy przekonani, że docenisz ich unikalne zalety.
3. Jeśli jednak nie będziesz zadowolony, zwrócimy Ci pieniądze.

1) Dane JJVC 2006. 2) Po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych, konsument otrzymuje 2 szt. soczewek próbnych ACUVUE OASYS® 3) Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie będziesz w pełni zadowolony z soczewek kontaktowych ACUVUE OASYS®, odeślij je w przeciągu roku od daty zakupu a otrzymasz zwrot pieniędzy. Oferta nie obejmuje opakowań podręcznych. Szczegóły oferty znajdziesz w regulaminie.

Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A., z siedzibą w 62-200 Gniezno, ul. Wrzesińska 44, NIP 784-247-26-48, REGON: 301637411 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez Bezokularow.pl S.A. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Bezokularow.pl nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku.

Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST®, 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® DEFINE®, 1-DAY ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM i SOCZEWKA, KTÓRA ZMIENIA WSZYSTKOTM są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o. 2017 © Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.
BO/2016/12/7836