Płyny do pielęgnacji soczewek

Używasz miesięcznych soczewek kontaktowych, zatem płyn do ich pielęgnacji to Twój codzienny niezbędnik. Zastanów się jakie są Twoje potrzeby, doskonałe czyszczenie, a może cenisz naturalność. Wybierz płyn od Bausch+Lomb, który w najwyższym stopniu odpowiada na Twoje potrzeby: dobrze znaną jakość ReNu® lub naturalność i biokompatybilność Biotrue®. Obydwa kupisz online na bezokularow.pl. Czytaj dalej!

 • ReNu® MultiPlus

  Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych ReNu® Multiplus przeznaczony jest do ich czyszczenia, płukania i dezynfekcji. ReNu® MultiPlus skutecznie je czyści, dezynfekuje oraz nawilża, dzięki czemu zauważalnie podnosi komfort w trakcie użytkowania.

 • ReNu® MPS

  Dla osób o oczach wrażliwych odpowiedni jest płyn, który przy zachowaniu skutecznej dezynfekcji znacznie mniej ingeruje w środowisko na powierzchni oka. Dokładnie takie cechy spełnia wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych ReNu® MPS, który jest dostosowany do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowo- hydrożelowych.

 • Biotrue®

  W skład płynów wielofunkcyjnych wchodzą środki czyszczące, substancje nawilżające i stabilizujące. Przykładem połączenia skuteczności działania z łagodnością dla oka jest wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych Biotrue®. Jego stężenie pH odpowiada pH ludzkich łez, a w swoim składzie zawiera hialuronian – naturalny składnik ludzkich łez 4,5

Twoje oczy będą Ci wdzięczne:

Wybierając płyn do soczewek kontaktowych najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą ochrony wzroku. By dokonać optymalnego wyboru zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i zasięgnij porady. Marka Bausch+Lomb ma dostępne w swojej ofercie marki ReNu® i Biotrue®. Obydwa w optymalnych dla siebie pojemnościach kupisz w naszym sklepie online. Poznaj je bliżej!

Jak przebiega prawidłowa pielęgnacja soczewek?

Prawidłowa pielęgnacja i czyszczenie soczewek kontaktowych zapewnia bezpieczeństwo ich stosowania, dlatego tak ważne jest aby przykładać do niej odpowiednią wagę.

 • Soczewki kontaktowe należy pielęgnować codziennie po zdjęciu ich z oczu.
 • Przed dotknięciem oka nie można zapomnieć o dokładnym umyciu i wysuszeniu rąk.
 • Po zdjęciu soczewki z oka należy położyć ją na dłoni i polać kilkoma kroplami płynu, a następnie pocierać przez kilka sekund po obu stronach.
 • Dla kolejnej soczewki procedurę należy powtórzyć.
 • Wyczyszczone w ten sposób soczewki dodatkowo należy przepłukać świeżym płynem pielęgnacyjnym.
 • Na koniec umieścić w pojemniku na soczewki i zalać nową porcją płynu tak, aby były przykryte i pozostawić na czas określony przez producenta płynu.

Doskonałe czyszczenie

 • Dla osób praktycznych priorytetem w użytkowaniu soczewek kontaktowych jest ich doskonałe czyszczenie i dezynfekcja, dzięki wykorzystaniu odpowiedniego płynu.
 • Optymalną dezynfekcję szkodliwych drobnoustrojów zapewniają odpowiednio dobrane środki dezynfekujące. By mogły spełnić swoją rola pozostaw soczewki w płynie na czas zalecany przez producenta.
 • Najlepsze czyszczenie z różnorodnych osadów zapewnia pocieranie soczewki opuszką palca po ich zdjęciu przez około 20 s. i płukanie strumieniem płynu przez 5 s.
 • Formuła Hydranate™ zastosowana w płynie ReNu® MultiPlus dodatkowo pomaga usuwać osady białkowe gromadzące się na soczewkach w trakcie ich użytkowania. * Dzięki czemu możesz cieszyć się komfortem i wyraźnym, ostrym widzeniem.
 • Płyn do soczewek kontaktowych dla osób o oczach wrażliwych nie powinien powodować podrażnień i pozwolić cieszyć się komfortem soczewek kontaktowych przez długie godziny.
 • Produkty o obniżonej ilości zastosowanych środków dezynfekujących, które odpowiadają za dezynfekcję soczewek kontaktowych przy zachowaniu skuteczności właściwości płynu są dla nich idealną odpowiedzią.
 • Delikatna dla wrażliwych oczu formuła sensitive eyes™ zastosowana w płynie w ReNu® MPS gwarantuje wysoką skuteczność czyszczenia i delikatność odpowiednią dla osób o oczach wrażliwych.

Wrażliwe oczy

Troska o naturalność

 • Dla osób, które nie uznają kompromisu pomiędzy swobodą korzystania z soczewek kontaktowych, a życiem w zgodzie z naturą optymalnym wyborem są produkty stworzone w oparciu o naturalne środowisko oka.
 • Szukając takich warto zwrócić uwagę na poziom pH oraz rodzaj zastosowanych substancji czyszczących i nawilżających.
 • Najlepszym rozwiązaniem będzie wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych Biotrue®, który w swoim składzie zawiera hialuronian, a jego poziom pH odpowiada stężeniu ludzkich łez 4,5.

ReNu® MultiPlus

Wielofunkcyjny płyn pielęgnacyjny zalecany do wszystkich miękkich soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowo-hydrożelowych. Służy do codziennego nawilżania, łagodnego czyszczenia, płukania, przechowywania i dezynfekcji. Dostępny jest w różnych pojemnościach – dużej ekonomicznej, a także wygodnej do podróżowania z dostawą 24h w bezokularow.pl.

Co czyni ReNu® MultiPlus wyjątkowym? W swoim składzie zawiera m.in.:

 • Hydranate® – składnik, który pomaga usuwać osady białkowe gromadzące się na soczewkach w trakcie ich użytkowania. Dzięki niemu soczewki pozostają czyste i pozwalają na wyraźne widzenie.
 • Dymed® – składnik o wysokiej skuteczności dezynfekcji, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania soczewek kontaktowych.
 • Poloksaminę – surfaktant, czyli środek powierzchniowo czynny, który czyści, nawilża i zwiększa komfort w trakcie noszenia soczewek.

ReNu® MPS

Wielofunkcyjny płyn zalecany do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowo-hydrożelowych. Przeznaczony dla użytkowników miękkich soczewek kontaktowych o wrażliwych oczach. Służy do codziennego nawilżania, łagodnej dezynfekcji, płukania, przechowywania i czyszczenia. W naszym sklepie online bezokularow.pl jest dostępny w różnych pojemnościach – dużej ekonomicznej, a także wygodnej do podróżowania.

Co czyni ReNu® MPS wyjątkowym? W swoim składzie zawiera m.in.:

 • Dymed® – składnik o wysokiej skuteczności dezynfekcji, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania soczewek kontaktowych.
 • Poloksaminę – surfaktant, czyli środek powierzchniowo czynny, który czyści, nawilża i zwiększa komfort w trakcie noszenia soczewek.

Biotrue®

Biotrue® to bioinspirowany wielofunkcyjny płyn zalecany do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowo-hydrożelowych. Służy do codziennego nawilżania, czyszczenia, płukania, przechowywania, dezynfekcji i usuwania osadów białkowych. Możesz go kupić w różnych pojemnościach – dużej ekonomicznej, a także wygodnej do podróżowania z dostawą 24h w bezokularow.pl.

Co czyni płyn Biotrue® od Bausch+Lomb wyjątkowym? Wyróżnia go:

 • Hialuronian – środek nawilżający naturalnie występujący w filmie łzowym, który nawilża soczewki kontaktowe i pomaga zachować komfort ich użytkowania do 20 godzin1.
 • Skuteczność dezynfekcji – zastosowany podwójny system dezynfekcji sprawia, że przy niskiej zawartości konserwantów Biotrue® wykazuje wysoki wskaźnik redukcji szkodliwych mikroorganizmów2,3.
 • Selektywność usuwania białek - zachowuje przyjazne białka filmu łzowego, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym wspierają naturalną odporność oka.
 • Fizjologiczne pH odpowiadające pH łez4,5.

9 na 10 osób stosujących płyn Biotrue™ ocenia komfort na dobrze lub doskonale6.

Przeczytaj więcej

Płyny do soczewek kompatybilne z produktami Bausch+Lomb

Płyn pozwala utrzymać odpowiednią czystość soczewek, a także ich właściwe nawilżenie. Ważne jest, by do konkretnych soczewek dobierać płyny rekomendowane przez producenta. Sprawdź, co do swoich produktów poleca Bausch+Lomb.

Fałszywe opinie na temat płynów

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, to musisz pamiętać, aby je starannie pielęgnować. Niezbędny do tego jest płyn do pielęgnacji soczewek, który zapewnia ich komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Możesz jednak spotkać się z pewnymi mitami na temat płynów. Dowiedz się, jakie opinie o tych preparatach są szkodliwe i mogą negatywnie wpływać na zdrowie Twoich oczu – a w konsekwencji nawet pogarszać jakość widzenia.

Jak dobrać odpowiedni płyn do soczewek?

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zwykle musisz zaopatrzyć się także w odpowiedni płyn do ich pielęgnacji. Najlepiej zdecyduj się na preparat polecony przez optometrystę lub rekomendowany przez producenta Twoich soczewek. Pamiętaj, by nie szukać zamiennika ani tym bardziej nie robić go samodzielnie! Tylko specjalistyczny produkt zabezpieczy soczewki i nie będzie szkodliwy dla wzroku.

Najczęściej zadawane pytania

 • Butelka płynu o pojemności 300 ml zazwyczaj wystarcza na około 30 dni przy zachowaniu zasad codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych.

 • Płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych od Bausch+Lomb można bezpiecznie używać przez 90 dni od pierwszego otwarcia nowej butelki. Należy zwrócić uwagę także na datę przydatności do użycia podaną przez producenta na opakowaniu.

 • Płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych należy używać co najmniej raz dziennie. Jeśli jednak w ciągu dnia czujesz, że soczewki podsychają lub się zanieczyściły, to warto mieć przy sobie małą buteleczkę, aby móc je przepłukać świeżą porcją płynu.

 1. *Dane dostępne w siedzibie firmy.
 2. 1-6. Dane dostępne w siedzibie firmy.

Płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych są wyrobem medycznym w rozumieniu Ustawy z dnia 20 maja 2010 o wyrobach medycznych