Johnson&Johnson

Firmę Johnson&Johnson – producenta najpopularniejszych soczewek w Polsce – ACUVUE®, znają chyba wszyscy. Ten koncern kosmetyczny i farmaceutyczny z USA, w Polsce obecny jest już od 1990 roku.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych marek Johnson&Johnson są oczywiście ACUVUE®, Clean&Clear, Compeed, Johnson’s Baby, Le Petit Marseillais, Listerine, Neutrogena, Nicorette. W swoim portfolio mają jednak o wiele, wiele więcej.

Na rynku soczewek kontaktowych Johnson&Johnson przez długi czas był i nadal jest niekwestionowanym liderem sprzedaży. Najpopularniejszym produktem na polskim rynku jest ACUVUE® OASYS – dwutygodniowe soczewki kontaktowe z wersją również dla astygmatyków – ACUVUE® OASYS for Astigmatism.

Wśród produktów J&J użytkownicy soczewek znajdą również szkła kontaktowe jednodniowe: ACUVUE® 1-Day Trueye, ACUVUE® 1-Day Moist oraz najnowszy produkt – ACUVUE® OASYS 1-Day z technologią HydraLuxe. Jeszcze do niedawna Johnson&Johnson w Polsce ograniczał się tylko do dystrybucji soczewek, jednakże w ostatnim czasie jego oferta wzbogaciła się również o płyn do pielęgnacji soczewek – Complete Revitalens dostępny w dwóch pojemnościach (360 ml i 120 ml), a także dwa rodzaje kropli do oczu: blink® contacts i blink® intense.

Produkty Johnson&Johnson:

Acuvue® Oasys

Dwutygodniowe soczewki sferyczne, najpopularniejsze na polskim rynku. Dzięki regularnej, częstej wymianie, wyeliminowany zostaje problem osadów i zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni soczewek. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear, nasze oczy otrzymują dodatkowe nawilżenie, co skutkuje większym komfortem. Dzięki zastosowaniu tej technologii soczewki są miękkie i delikatne, co gwarantuje przejrzyste widzenie i wygodę nawet przez cały dzień. 

Dodatkowy komfort zapewnia materiał silikonowo-hydrożelowy, pomagający zachować zdrowie oczom, dzięki wysokiej tlenoprzepuszczalności soczewki. Dzięki temu bowiem oko może swobodnie „oddychać”. Soczewki Acuvue® Oasys wyposażone zostały ponadto w filtr UV klasy 1, zapewniający ochronę oczu przed promieniowaniem UVA i UVB.

Soczewki dwutygodniowe od Johnson&Johnson przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, a więc wymaga się zdejmowania ich na noc i przechowywania w specjalnym pojemniku zanurzone w płynie pielęgnacyjnym.

Soczewki ACUVUE® OASYS mogą być noszone w trybie 2-tygodniowym (przy noszeniu tylko w ciągu dnia) oraz w trybie przedłużonym, czyli tygodniowym (podczas noszenia w dzień i w nocy).

Producent daje każdemu użytkownikowi soczewek GWARANCJĘ SATYSFAKCJI. Dzięki temu zamówione soczewki otrzymasz ekspresowo, a gdyby produkt nie odpowiadał, możesz je zwrócić w ciągu 30 dni bez podania przyczyny.

Acuvue® Oasys for Astigmatism

Wersja dwutygodniowych Acuvue® Oasys dla astygmatyków. Posiadająca w swoich parametrach oprócz mocy, również cylinder i oś.

Acuvue® Oasys 1-Day

Najnowsza soczewka producenta Johnson&Johnson, stworzona z wykorzystaniem technologii zintegrowanej łzy (HydraLuxe™) pomagającej utrzymać stabilny film łzowy, wpływając tym samym pozytywnie na nawilżenie soczewki oraz oka. Jednodniowe soczewki sferyczne służące do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności.

Acuvue® Oasys 1-Day stworzone zostały z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia i potrzebujących korekcji, która nadąży za potrzebami takiego użytkownika. Mają zapewnić wygodę i komfort nawet przez cały dzień w najbardziej wymagających warunkach otoczenia.

Doskonałe dla osób, które spędzają dużo czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych – komputerów, smartfonów, czy telewizorów.

Acuvue® 1-Day TruEye

Pierwsze na świecie silikonowo-hydrożelowe soczewki przeznaczone do noszenia jednodniowego w trybie dziennym. Stworzone w taki sposób, by zakładanie i zdejmowanie nie sprawiało trudności, a noszenie było wygodne i komfortowe. Soczewki ACUVUE® 1-Day TruEye są tak delikatne, że niemalże niewyczuwalne na oczach. Wyposażone w filtr UV klasy 1, jasnoniebieskie zabarwienie oraz znacznik 123, dla łatwiejszego zakładania, z szerokim zakresem parametrów. W tworzeniu jej, zastosowano technologię HydraClear, dzięki czemu powierzchnia soczewki jest delikatna i wygodna dla oka.

Acuvue® 1-Day TruEye for Astigmatism – wersja jednodniowych soczewek ACUVUE® 1-Day TruEye dla astygmatyków.

Acuvue 1-Day TruEye Multifocal – wersja soczewek ACUVUE® 1-Day TruEye dla osób z prezbiopią lub inaczej starczowzrocznością, objawiającą się trudnościami z widzeniem z bliska po ukończeniu 40. lub 45. roku życia.

Acuvue® 1-Day Moist®

Hydrożelowe jednodniowe soczewki kontaktowe z technologią Lacreon™, która wspomaga nawilżenie i utrzymanie świeżości soczewki. Pomaga to w utrzymaniu czystości i zapobiega przyleganiu osadów białkowo-lipidowych do powierzchni soczewki.

Wykorzystana w produkcji soczewek ACUVUE® 1-Day Moist® technologia Lacreon, pomaga utrzymać nawilżenie soczewki przez cały dzień noszenia.

Te jednodniowe soczewki kontaktowe od Johnson&Johnson zostały wyposażone w filtr UV klasy 1 wspomagający ochronę oczu przed szkodliwością promieni słonecznych.

Acuvue® 1-Day Moist® Multifocal – soczewki kontaktowe dla prezbiopów, lub inaczej – osób ze starczowzrocznością.

Acuvue® 1-Day Moist for Astigmatism – soczewki kontaktowe dla astygmatyków.

Acuvue® 2

Soczewki dwutygodniowe z materiału hydrożelowego o uwodnieniu na poziomie 58%. Wyposażone w filtr UV klasy 2, pomaga chronić nasze oczy przed szkodliwością słońca. Przez wiele osób, uznawane za bardzo wygodne i komfortowe soczewki kontaktowe pomimo, że to już na rynku nie tak młody produkt.

Przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, a więc do ich pielęgnacji potrzebny nam również płyn pielęgnacyjny, pozwalający utrzymać szkła kontaktowe w higienie oraz dodatkowym nawilżeniu.

Acuvue® Advance – soczewki wycofane przez Johnson&Johnson w 2015 roku z produkcji.

Płyn pielęgnacyjny Complete Revitalens (120 ml i 360 ml)

Płyn pielęgnacyjny COMPLETE RevitaLens służący do czyszczenia i dezynfekcji soczewek miękkich hydrożelowych oraz silikonowo-hydrożelowych. Rekomendowany przez ACUVUE® do soczewek dwutygodniowych. Dobrze usuwa osady białkowo-lipidowe i działa ze skutecznością preparatów na bazie nadtlenku wodoru, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa użytkowania. Pomaga zapewnić nawet do 16 godzin komfortu.

Cechy i Korzyści:

 • służy do czyszczenia
 • spłukiwania
 • dezynfekcji
 • usuwania osadów białkowych
 • przechowania miękkich soczewek kontaktowych
 • chroni przed podrażnieniami

Krople do oczu blink contacts® i blink® intense

Gdy sporo swojego czasu w ciągu dnia przebywasz wpatrując się w ekrany urządzeń elektronicznych albo pracujesz w klimatyzowanym lub centralnie ogrzewanym pomieszczeniu, może to prowadzić do suchości i zaczerwienienia oczu.

Ulgę mogą przynieść krople do oczu z hialuronianem sodu, który intensywnie nawilży oczy, przywracając tym samym stabilność filmu łzowego. Jest on kluczowym składnikiem kropli blink® rekomendowanych przez ACUVUE®.

Wypróbuj krople blink contacts®, które:

 • są przeznaczone dla użytkowników soczewek kontaktowych, można aplikować je bezpośrednio na oczy w soczewkach,
 • przynoszą ulgę w uczuciu suchości i zmęczenia oczu,
 • nawilżają oczy, dzięki czemu odczuwamy komfort przez cały dzień.

Wypróbuj krople blink® intensive, które:

 • stworzone zostały z myślą o użytkownikach soczewek kontaktowych,
 • przynoszą ulgę przy podrażnieniu, pieczeniu czy uczuciu suchości oczu,
 • chronią powierzchnię oka, zapewniając komfort,
 • w ich składzie producent zawarł środek łagodzący niosący ukojenie oczom.