Płyny Bausch&Lomb

Historia marki Bausch&Lomb sięga 1853 roku, wtedy J.J.Bausch w Nowym Jorku otworzył własny zakład optyczny. Po niedługim czasie wspólnikiem Bausch’a został H.Lomb. W 1971 roku firma Bausch&Lomb wprowadziła na rynek pierwsze miękkie soczewki kontaktowe. Obecnie Bausch&Lomb jest jednym z największych na świecie producentem produktów optycznych.

W ofercie Bausch&Lomb znaleźć można nie tylko soczewki, ale także płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych:

  • Biotrue®
  • ReNu® MultiPlus
  • ReNu® MPS

Płyny Bausch&Lomb przeznaczone są do każdego rodzaju miękkich soczewek kontaktowych, w tym także silikonowo - hydrożelowych.

 

Biotrue®

Wyjątkowo innowacyjny płyn do soczewek kontaktowych, idealny do: codziennej pielęgnacji, płukania, dezynfekcji, nawilżania i przechowywania soczewek. Płyn sprawdzi się dla osób z wyjątkowo wrażliwymi oczami.

Biotrue® został zainspirowany naturalnymi łzami. Do produkcji płynu wykorzystano nowe technologie, płyn zapewnia doskonałą dezynfekcję oraz nawilżenie soczewek kontaktowych.

Płyn wyróżnia się na tle konkurencji tym, że nie narusza naturalnej bariery ochronnej gałki ocznej. Dodatkowo jego pH jest zgodne z odczynem ludzkich łez.

Biotrue® zawiera również hialuronian - naturalną substancję nawilżającą.

Płyn dostępny jest w trzech pojemnościach:

  • BioTrue®  300 ml
  • Biotrue®  120 ml
  • BioTrue®  Flightpack 120 ml (2x60 ml)

BioTrue® Flightpack, to dobre rozwiązanie w podróży, idealnie sprawdzi się także, podczas podróży samolotem. Zestaw zawiera dwa płyny Biotrue® po 60ml, pojemniczki do przechowywania soczewek kontaktowych oraz podróżną mini kosmetyczkę typu „Zip-Bag”.

 

ReNu® Multiplus

Płyn przeznaczony do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych. Idealnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji soczewek. Płyn zawiera hydrante®, który dokładnie usuwa wszelkie osady białkowe, które gromadzą się na soczewkach. ReNu® MultiPlus skutecznie dezynfekuje soczewki niszcząc szkodliwe drobnoustroje. Poloksamina zawarta w składzie nawilża, a jednocześnie czyści soczewki pozostawiając uczucie komfortu od rana do nocy.

Aby oczyścić soczewkę wystarczy niewielka ilość płynu i pocieranie powierzchni soczewki przez około 20 sekund.

Płyn dostępny jest w pojemności 120ml i 360ml.

 

ReNu® MPS

Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek, który dzięki łagodnym składnikom czyszczącym jest odpowiedni szczególnie dla osób o wrażliwych oczach, wymagających wyjątkowej pielęgnacji. 

ReNu® MPS ma obniżoną zawartość środków bakteriobójczych, dzięki temu jest bardzo delikatnym płynem odpowiednim do wrażliwych oczu.

Płyn dostępny jest w pojemności: 120 ml i 360 ml, należy zużyć go po 90. dniach od otwarcia.