Pierwszy raz na Bezokularow.pl? Pomożemy!

Soczewki kontaktowe to wygodna i zdrowa metoda korekcji wzroku pozwalająca na większą swobodę niż w przypadku okularów korekcyjnych. W ofercie naszego sklepu jest obecnie szeroki wybór soczewek miękkich, zarówno jeśli chodzi o markę soczewek, rodzaj, jak i czas/tryb noszenia czy materiał wykonania. Szukasz soczewek ACUVUE, Air Optix, Dailies AquaComfort, Biofinity?

Interesują Cię tylko soczewki jednodniowe, bo planujesz tylko od czasu do czasu korzystać ze szkieł kontaktowych? A może preferujesz soczewki miesięczne? Szukasz soczewek torycznych (dla astygmatyków), sferycznych (krótkowidz/dalekowidz), a może progresywnych (prezbiopia) lub kolorowych. To wszystko u nas znajdziesz!

W ofercie Bezokularow.pl są również płyny pielęgnacyjne do czyszczenia soczewek, a także akcesoria takie jak pojemniki do soczewek i wiele innych.

1. Gdzie szukać?

Możesz skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie, która znajduje się tuż obok logo sklepu i bezpośrednio nad paskiem MENU. Wystarczy, że wpiszesz kilka liter nazwy poszukiwanych soczewek, a nasza wyszukiwarka już podpowie, o jaki produkt może Tobie chodzić.

wyszukiwarka

Jeśli nie znasz nazwy soczewek, a bardziej interesuje Cię znalezienie soczewek biorąc pod uwagę tryb noszenia - możesz skorzystać bezpośrednio z naszego menu, gdzie w zakładce soczewki kontaktowe znajdziesz sekcję "czas noszenia" - tam wystarczy kliknąć w szukany przez Ciebie tryb użytkowania szkieł kontaktowych (jednodniowe, miesięczne, dwutygodniowe, całodobowe, kwartalne).

menu

W naszym sklepie masz możliwość wyszukania soczewek kontaktowych po danych parametrach, w ten sposób zawęzisz asortyment tylko do produktów, które w danym momencie Cię interesują. Wystarczy, że wybierzesz jeden z parametrów i klikniesz "SZUKAJ". Taka wyszukiwarka znajduje się na głównej stronie sklepu tuż pod głównym bannerem.

wyszukiwarka2

2. Co to jest DIA i BC?

Najlepiej będzie dla Twojego zdrowia i wygody - trzymać się parametrów soczewek, które zostały Tobie zapisane przez optometrystę lub okulistę podczas badania wzroku i dopasowania pierwszych soczewek. Soczewki takie są doskonale dostosowane do Twoich oczu, w sposób indywidualny. Dzięki temu, takie parametry jak krzywizna (BC) i średnica (DIA) są dobrane w sposób najlepszy.        

Air Optix for Astigmatism parametry 1-Day Acuvue Moist multifocal parametry parametry soczewek sferycznych

Co jednak ważne - może wystąpić taka sytuacja, że dobrane parametry w przypadku jednej marki soczewek, która pasuje naszym oczom, w przypadku innej marki soczewek już nie będą tak dobrze leżały. Każdy produkt ma bowiem nieco inną konstrukcję, technologię czy materiał.

Więcej na temat parametrów soczewek przeczytasz w naszym PORADNIKU.

3. Nigdy nie nosiłam/em soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodna metoda korekcji wzroku, pozwalająca na dużo większy komfort w wielu sytuacjach niż w przypadku okularów. Jeśli jednak należysz do grona osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z soczewkami, odnalezienie się w temacie to nie lada wyzwanie. Takim osobom jak Ty polecamy najpierw wizytę u specjalisty, który dobierze najlepsze dla Twojego oka soczewki kontaktowe, dzięki czemu będziesz mógł wrócić do nas na zakupy bez obaw, czy wybór jest dobry :)

W naszym sklepie znajdziesz KUPON NA DOPASOWANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH. Szczegóły dostępne są tutaj >> Dopasowanie soczewek i badanie wzroku w Gabinetach Partnerskich

4. Czuję się w moich soczewkach niekomfortowo.

Jeśli czujesz się w swoich dotychczasowych soczewkach nie tak jak byś chciał/chciała - to najlepiej jeśli udasz się ponownie do swojego okulisty/optometrysty, który spróbuje dobrać Tobie nowe soczewki. Zobacz ofertę na dopasowanie soczewek kontaktowych pod okiem specjalisty TUTAJ.

Jeśli natomiast zdecydujesz, że chcesz próbować zmieniać soczewki na własną odpowiedzialność, możesz spróbować dostępne w naszym sklepie ZESTAWY TESTOWE SOCZEWEK.

5. Mam dużą wadę wzroku - jaki produkt dla mnie?

Dla osób z większą wadą wzroku są również dostępne soczewki kontaktowe w naszym sklepie. To m.in. Proclear Sphere RX 1 szt., Biofinity XR 3 szt., Biofinity XR Toric 3 szt., Clariti Toric XR 3 szt., Proclear Multifocal XR 3 szt.

6. Masz jeszcze jakieś pytania? Zadaj je naszemu specjaliście-optometryście:

PYTANIE DO OPTOMETRYSTY
* pola obowiązkowe

7. Zobacz nasze poradniki wideo: