EYEYE to renomowana marka, która od lat cieszy się sporą popularnością. Cechuje się wysokiej jakości produktami – od soczewek, po krople do oczu aż po płyny do soczewek. Tym razem zwrócimy szczególną uwagę na płyny do soczewek EYEYE. Ich głównym zadaniem jest pielęgnacja szkieł kontaktowych, a także dokładne usuwanie wszystkich nagromadzonych w ciągu dnia na powierzchni soczewek zanieczyszczeń, osadów, bakterii oraz wirusów, a także alergenów.

Regularna dezynfekcja szkieł kontaktowych to konieczność w przypadku modeli przeznaczonych do noszenia w dłuższych okresach czasu. Jedynie płyny do dezynfekcji są bezpiecznymi i skutecznymi preparatami, z których należy korzystać każdego wieczoru po ściągnięciu soczewek dwutygodniowych, miesięcznych itp. Dzięki temu unikniesz ryzyka groźnych infekcji i chorób oczu, a także odpowiednio zadbasz o stan swoich szkieł kontaktowych.

Już teraz sprawdź, czym wyróżniają się płyny do soczewek EYEYE, a także które produkty będą zgodne z Twoimi potrzebami.

Jakie płyny EYEYE warto wybrać do soczewek?

Zastanawiasz się, jaki płyn do dezynfekcji soczewek od EYEYE warto zakupić w naszym sklepie internetowym? W takim razie zwróć szczególną uwagę na poniższe preparaty. Polecamy śledzić naszą ofertę, aby nie przegapić nowości od marki EYEYE.

  • Płyn EYEYE Bioxy Wit B5 500ml (All-in-one) – to wielofunkcyjny płyn, z którego z powodzeniem mogą korzystać osoby noszące zarówno miękkie, jak i twarde soczewki kontaktowe. Służy do płukania, pielęgnowania, dezynfekowania czy przechowywania soczewek oraz doi nawilżania oczu. W swoim składzie zawiera również prowitaminę B5, której zadaniem jest dodatkowa ochrona i dbanie o regenerację rogówki. Możesz zakupić ten preparat w cenie ok. 45 zł, co jest świetną okazją, gdyż w opakowaniu znajduje się aż 500 ml. Po czterech godzinach Twoje soczewki będą idealnie oczyszczone i gotowe na kolejne wyzwania.
  • Eyeye Basic 360 ml –  za ok. 30 zł zakupisz preparat, który perfekcyjnie usuwa osady białkowe z powierzchni soczewek. Do tego pozwala zachować szkła kontaktowe w doskonałym stanie, a także sprawia, że gdy już je założysz, Twoje oczy będą w pełni nawilżone.
  • Eyeye MonoSept 360 ml – ten płyn EYEYE idealnie sprawdzi się dla osób, które mają bardzo wrażliwe oczy. Wszystko dlatego, że w jego składzie nie znajdziesz konserwantów. Dzięki temu nie doprowadzają do reakcji alergicznych i podrażnień. To płyn oksydacyjny, mający silne działanie bakteriobójcze. Proces oczyszczania soczewek trwa tutaj min. 6 godzin. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeszcze przed założeniem soczewek należy użyć dołączonego dysku neutralizującego. Dopiero po zakończeniu takiego cyklu możesz założyć soczewki i mieć pewność, że Twoje oczy są bezpieczne oraz nawilżone.
  • EYEYE B5 Active 200 ml – to z kolei płyn przeznaczony do soczewek twardych. Nowoczesna formuła świetnie pielęgnuje, czyści i dezynfekuje powierzchnię soczewek. W opakowaniu znajduje się też pojemnik na twarde soczewki kontaktowe.

Dlaczego warto sięgać po płyny do soczewek EYEYE?

Jeśli szukasz produktów wysokiej jakości, a przy tym sprawdzonych i bezpiecznych płynów do dezynfekcji soczewek, to zdecydowanie zwróć szczególną uwagę na preparaty od EYEYE. Dlaczego? Oto główne zalety tych produktów:

  • Szeroki wybór – EYEYE oferuje produkty przeznaczone do soczewek miękkich oraz twardych. Poza tym dostępne są one w różnych pojemnościach. Zdecydowana większość to produkty wielofunkcyjne, które jednocześnie potrafią pielęgnować soczewki, a także je dezynfekować, przepłukiwać, odbiałczać, czyścić, a nawet pomagają jeszcze dłużej zachować wysoki poziom nawilżenia.
  • Niska cena – od lat marka EYEYE słynie z bezpiecznych i skutecznych płynów, które są dostępne w sklepach w naprawdę korzystnych cenach. Zatem, gdy codziennie ściągasz soczewki, aby je dokładnie wyczyścić, to nie musisz obawiać się, że kupowanie dodatkowego płynu będzie wymagało ponoszenia bardzo wysokich kosztów. Szczególnie zwróć uwagę na preparaty, mające 500 ml, gdyż to naprawdę ekonomiczne opakowanie. Kup taką ilość, która starczy Ci na cały miesiąc, aby koszty dostawy rozłożyły się na wszystkie produkty.
  • Płyny EYEYE są też w pełni bezpieczne dla oczu i zapewniają ochronę antybakteryjną. W dodatku sprawiają, że przez cały dzień Twoje oczy są pełne blasku i odpowiednio nawilżane. Dzięki temu noszenie soczewek kontaktowych jest bardziej komfortowe.

Jak używać płynów EYEYE?

Zakupione płyny do dezynfekcji soczewek to jedna sprawa, ale kluczowe jest również to, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można go prawidłowo wykorzystywać. Możesz sugerować się zaleceniami okulisty lub optometrysty. Jednak przy okazji warto zdawać sobie sprawę, że różne produkty, mogą wymagać wykonywania innych czynności. Inaczej wygląda pielęgnacja i dezynfekcja soczewek przy pomocy płynów z nadtlenkiem wodoru, choćby pod względem czasu, podczas którego soczewki będą przechowywane w pojemniku i płynie.

Dlatego zawsze czytaj dołączoną instrukcję od producenta. Standardowo płyny do soczewek EYEYE wymagają zastosowania dwóch metod – pocierania oraz płukania w specjalnym pojemniku przez 4-6 godzin.
Znajdź idealny płyn do dezynfekcji soczewek od EYE i dokonaj zakupu w naszym sklepie online.