Zakładanie i zdejmowanie

JAK ZAKŁADAĆ I ZDEJMOWAĆ SOCZEWKI KONTAKTOWE

Choć początkowo zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych może wydawać się skomplikowane, tak naprawdę jest bardzo proste. Wprawy nabierzesz wraz z upływem czasu.

Jak zakładać soczewki kontaktowe

1. Najważniejsze, by przed każdorazowym dotknięciem oczu lub soczewek, umyć ręce delikatnym mydłem, dokładnie spłukać i starannie osuszyć je czystym ręcznikiem. Zakładanie soczewek warto zawsze rozpoczynać od tego samego oka, w ten sposób unikniemy pomyłek.

2. Sprawdźmy czy soczewka kontaktowa jest wywinięta na właściwą stronę. By tego dokonać należy umieścić soczewkę na palcu i spojrzeć na nią pod światło. Mamy pewność, że jest wywinięta na drugą stronę wtedy, gdy jej krawędzie wyginają się do zewnątrz. W przypadku, gdy soczewka ma kształt półkulisty - jest gotowa do zakładania.

Dla ułatwienia zadania, większość Soczewek Kontaktowych ACUVUE® ma na powierzchni numer 123, który w dużo prostszy sposób pomaga dowiedzieć się czy soczewka kontaktowa jest na odpowiedniej stronie. Wystarczy skierować soczewkę pod światło - jeśli odczytasz bez problemu 123 - soczewkę możesz zakładać.

3. Palcem ręki, w której nie trzymasz soczewki, przytrzymaj górną powiekę, by zablokować mruganie.

4. Lekko wywijamy dolną część powieki, używając palców ręki, w której trzymamy soczewkę.

5. Delikatnie zbliżamy soczewkę do oka - łatwiej będzie nam ułożyć soczewkę na oku, jeśli w tym momencie skierujemy wzrok ku górze.

6. Bez pośpiechu puszczamy powiekę, zamykamy oko na chwilę, co pozwoli pomóc odpowiednio dopasować się soczewce.

7. Z lewym okiem postępujemy analogicznie do prawego.

Jak zdejmować soczewki kontaktowe

1. Umyj ręce delikatnym mydłem, dokładnie je opłucz a następnie starannie osusz czystym ręcznikiem przed każdą czynnością, w której zamierzasz dotykać oka lub soczewek kontaktowych. 

2. Warto zacząć od prawego oka, zapobiegnie to pomyłce w soczewkach.

3. Palcem jednej ręki odsuwamy dolną powiekę i kierujemy wzrok ku górze.

4. Bez pośpiechu zbliżamy palec wskazujący do oka, dotykając dolną krawędź soczewki.

5. Soczewkę kontaktową zsuwamy w dół, w stronę białka oka.

6. Lekko łapiemy soczewkę kciukiem i palcem wskazującym, by wyjąć ją z oka.

7. Z drugą soczewką postępujemy analogicznie.

8. Jednodniowe soczewki kontaktowe wyrzucamy po każdorazowym użyciu. W przypadku soczewek wielokrotnego użycia, po każdym zdjęciu ich z oczu, należy poddać je odpowiedniej pielęgnacji, by oczyścić je z osadów lipidowo-białkowych. By zapoznać się z informacjami, jak łatwo i szybko wyczyścić soczewki wielorazowe, przejdź do naszej instrukcji tutaj.

9. Zabronione jest opłukiwanie soczewek kontaktowych lub pojemnika do ich przechowywania wodą z kranu.

 

 


Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A., z siedzibą w 62-200 Gniezno, ul. Wrzesińska 44, NIP 784-247-26-48, REGON: 301637411 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez Bezokularow.pl S.A. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Bezokularow.pl nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku.

Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST®, 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® DEFINE®, 1-DAY ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM i SOCZEWKA, KTÓRA ZMIENIA WSZYSTKOTM są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o. 2017 © Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.
BO/2016/12/7836