Płyny do soczewek kompatybilne z produktami Bausch+Lomb

Płyn pozwala utrzymać odpowiednią czystość soczewek, a także ich właściwe nawilżenie. Ważne jest, by do konkretnych soczewek dobierać płyny rekomendowane przez producenta. Sprawdź, co do swoich produktów poleca Bausch+Lomb.


Poniżej szczegółowo omawiamy płyny do soczewek Bausch+Lomb. Każdy z nich jest preparatem wielofunkcyjnym typu All in One. Tym samym idealnie oczyszcza, dezynfekuje i nawilża soczewki kontaktowe. Umożliwia także ich płukanie oraz przechowywanie.

Jaki płyn do soczewek Bausch+Lomb wybrać?

Soczewki kontaktowe powinny zapewniać właściwe widzenie. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy będą gwarantowały optymalne nawilżenie. Komfort widzenia oraz użytkowania soczewek kontaktowych zapewniają wielofunkcyjne płyny z surfaktantami w składzie. Są to substancje powierzchniowo czynne, które przyciągane do obszarów hydrofobowych (Dane pochodzą z artykułu dr Susan Burke, głównego naukowca Bausch+Lomb. Publikacja nosi tytuł: Utrzymanie stałego poziomu nawilżenia miękkich soczewek kontaktowych w okresie do 20 godzin.), zwiększają poziom zwilżalności powierzchni soczewek. Do takich produktów należą także płyny do soczewek Bausch+Lomb, które nie tylko efektywnie pielęgnują soczewki, ale również pozwalają zachować wysoki komfort ich użytkowania. Koniecznie dowiedz się więcej na ich temat.

ReNu® MPS – dobry dla wrażliwych oczu

Wielofunkcyjny płyn do soczewek ReNu® MPS jest idealny dla osób o wrażliwych oczach. Chociaż jest wyjątkowo łagodny, efektywnie dezynfekuje oraz nawilża. Wszystko za sprawą dwóch składników: poloksaminy i substancji Dymed®. Pierwszy z nich to surfaktant, który nawilża i oczyszcza soczewkę. Drugi z kolei niszczy drobnoustroje, które przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych oczu. 

ReNu® MultiPlus, czyli gwarancja higieny i nawilżenia

Ten wielofunkcyjny płyn to kolejna propozycja, która świetnie sprawdzi się u użytkowników soczewek Busch+Lomb. ReNu® MultiPlus jest rozwinięciem formuły ReNu® MPS. Oprócz tego, że ma w składzie poloksaminę i Dymed®, dodatkowo zawiera także substancję o nazwie Hydrante®. Usuwa ona osady białkowe, które pogarszają ostrość widzenia, a także utrudniają optymalne nawilżenie.

Biotrue® – naturalny dla oka

Płyn Biotrue® jest biokompatybilny z soczewkami Bausch+Lomb. Wszystko za sprawą hialuronianu – naturalnego składnika łez, który znajduje się także w składzie Biotrue®. Niewątpliwą zaletą hialuronianu jest to, że doskonale nawilża – każda cząsteczka hialuronianu może zatrzymać wodę o objętości do 1 000 razy większej od masy samej tej cząsteczki**. Ponadto preparat posiada pH odpowiadające pH naturalnych łez. Podsumowując płyn Biotrue® zapewnia maksymalny komfort podczas noszenia soczewek pomagając im utrzymać nawilżenie aż do 20 godzin, a oprócz tego doskonale je oczyszcza i dezynfekuje. Spośród badanych osób stosujących Biotrue® aż 84% przyznało, że ten płyn do soczewek Bausch+Lomb zapewnił im stałe poczucie komfortu (Dane dostępne w siedzibie firmy).