Obalamy MITY

W soczewkach kontaktowych będę odczuwał niewygodę

Najnowocześniejsze soczewki kontaktowe są bardzo komfortowe w noszeniu. Większość użytkowników soczewek ACUVUE OASYS®  twierdzi, że prawie w ogóle nie czują ich na oczach. Natomiast badnie pokazało, że noszenie soczewek 1-DAY ACUVUE®TruEye® gwarantuje zdrowe oczy, które można porównać do oka bez soczewki. Technologia HYDRACLEAR®1 zapewnia dodatkowo gładkość soczewki.

Astygmatyzm wyklucza noszenie soczewek kontaktowych

Wada wzroku, jaką jest astygmatyzm, może zostać poddana korekcji zarówno przy pomocy okularów ze szkłami cylindrycznymi jak i dzięki torycznym soczewkom kontaktowym ACUVUE®. Użyta w nich unikalna technologia Projekt Przyspieszonej Stabilizacji (ASD) pomaga utrzymać soczewkę w odpowiedniej pozycji dzięki temu, że wykorzystuje naturalną siłę mrugnięć, niezależnie od wykonywanych ruchów głowy lub oczu. Dzięki temu astygmatycy, czyli osoby, które mają astygmatyzm, mogą cieszyć się stabilnym i wyraźnym widzeniem w niemal każdej sytuacji.

Jeśli jesteś astygmatykiem i chciałbyś używać soczewki jednodniowe, spróbuj 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM. Z kolei gdy wolisz soczewki wielokrotnej wymiany, sprawdź ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM.

Korzystanie z soczewek kontaktowych prowadzi do infekcji oczu

Jeśli przestrzega się w całości wymaganych zasad higieny, ryzyko pojawienia się infekcji oczu jest bardzo minimalne. Za każdym razem myj dokładnie ręce przed dotknięciem soczewek lub oka i przestrzegaj zaleceń specjalisty dotyczących pielęgnacji soczewek kontaktowych. Pamiętaj o terminie wymianie soczewek kontaktowych i regularnie poddawaj się badaniu wzroku.

Soczewka kontaktowa może zgubić się w oku

Fizycznie jest niemożliwym, by soczewka mogła przesunąć się za gałkę oczną. Oczy każdego człowieka są pokryte specjalną membraną, która uniemożliwia przedostanie się do środka czegokolwiek. Dlatego właśnie soczewka umiejscawia się wyłącznie na powierzchni przedniego odcinka oka, a jeśli już się przesunie to będzie pod powieką.

Istnieje możliwość, że soczewka przyklei się do oka

Soczewka kontaktowa nie ma prawa przykleić się do powierzchni gałki ocznej. Zdarza się, że gdy spędzasz więcej czasu przed komputerem i mało mrugasz, możesz odczuwać suchość oczu – wykonaj wtedy kilka pełnych mrugnięć lub użyj kropli nawilżających (tylko tych, które dobrał dla Ciebie specjalista). Jeśli masz kłopot ze zdjęciem soczewki skontaktuj się ze specjalistą.

Dbanie o czystość soczewek jest trudne

1440 minut - tyle minut ma doba, a Ty potrzebujesz zaledwie kilku z nich w trakcie dnia na zdjęcie soczewek, ich właściwe oczyszczenie z osadów lipidowo-białkowych płynem do pielęgnacji soczewek i zamknięcie w odpowiednim pojemniku. Przy wyborze jednodniowych soczewek kontaktowych nawet tyle czasu nie potrzebujesz.

Soczewki kontaktowe mogą wypaść z oczu

Właściwie dobrane soczewki kontaktowe nie powinny wypaść z oczu. Może zdarzyć się, że soczewka przesunie się, ale w dalszym ciągu powinna pozostać na powierzchni oka. Mrugnięcie kilka razy okiem powinno pomóc powrócić soczewce na właściwe miejsce. Gdyby stało się inaczej, umyj dokładnie ręce, zamknij oko i pomasuj powiekę. Ewentualnie przesuń soczewkę uciskając opuszką palca dolną lub górną powiekę.

Osoby mające 40 lat lub więcej powinny unikać soczewek kontaktowych

Każdy wiek jest dobry na noszenie soczewek kontaktowych. Po przekroczeniu pewnego wieku, większość z nas potrzebuje okularów do czytania. Jeśli zdecydujesz się na soczewki, nie będziesz musiał szukać okularów, by przeczytać gazetę, książkę lub rozkład autobusów.

Z okularów korzystam tylko w czasie jazdy samochodem

Jeśli należysz do osób, które potrzebują okularów podczas prowadzenia auta, z pewnością docenisz, jakość widzenia i wygodę noszenia soczewek kontaktowych. Soczewki w odróżnieniu do okularów nie zaparują, nie stłuką się, nie spadną i nie ograniczą Twojego widzenia peryferyjnego.

1. Jeffrey J Walline, Kristina Lindsley, Satyanarayana S Vedula, Susan A Cotter, Donald O Mutti, J. Daniel Twelker. 2011. Interventions to slow progression of myopia in children. The Cochrane Library. 10.1002/14651858.CD004916.pub3.

 


Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A., z siedzibą w 62-200 Gniezno, ul. Wrzesińska 44, NIP 784-247-26-48, REGON: 301637411 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez Bezokularow.pl S.A. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Bezokularow.pl nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku.

Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST®, 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® DEFINE®, 1-DAY ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM i SOCZEWKA, KTÓRA ZMIENIA WSZYSTKOTM są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o. 2017 © Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.
BO/2016/12/7836