Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Wiek czy prowadzony styl życia nie jest przeszkodą do noszenia soczewek kontaktowych. Przekonaj się jakie soczewki będą najbardziej dopasowane do korekcji Twojej wady wzroku.

► Krótkowzroczność

Dla krótkowidza, problemem jest wyraźne widzenie obiektów oddalonych. Soczewki kontaktowe korygujące krótkowzroczność (miopię) są cieńsze w części centralnej niż na krawędziach. Pozwala to we właściwy sposób załamywać światło, aby przenikając do wnętrza Twojego oka było skupiane na siatkówce i by w ten sposób tworzył się wyraźny obraz.

Wypróbuj jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® TruEye® lub 1-DAY ACUVUE® MOIST. Jeśli preferujesz soczewki wielokrotnego użytku, wypróbuj ACUVUE OASYS®.

► Nadwzroczność

W przypadku nadwzroczności lub ukończenia 40. roku życia (prezbiopii), masz kłopot z wyraźnym widzeniem obiektów znajdujących się blisko Ciebie, podczas gdy te oddalone widzisz idealnie.

Soczewki kontaktowe, które korygują nadwzroczność (hiperopię/dalekowzroczność) są grubsze w części centralnej i cieńsze na krawędziach. We właściwy sposób załamują światło i sprawiają, że zostaje ono odpowiednio skupione na siatkówce tworząc wyraźny obraz.

Wypróbuj jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® TruEye® lub 1-DAY ACUVUE® MOIST. Jeśli preferujesz soczewki wielokrotnego użytku, wypróbuj ACUVUE OASYS®.

► Astygmatyzm

Dla astygmatyków, obiekty, które widzą mogą być zniekształcone lub zamglone, niezależnie od tego w jakiej odległości się znajdują. To, w jakim stopniu utrudnione jest wyraźne widzenie może wahać się w zależności od indywidualnych różnic kształtu oka. Postęp technologiczny sprawił, że osoby z atygmatyzmem nie muszą ograniczać się w korekcji do okularów korekcyjnych ze szkłami cylindrycznymi - mogą również korzystać z miękkich torycznych soczewek kontaktowych.

W torycznych soczewkach kontaktowych ACUVUE® użyto technologii Projekt Przyspieszonej Stabilizacji (ASD). Wykorzystywana naturalna siła mrugania pozwala utrzymać soczewkę we właściwym miejscu - co sprawia, że astygmatycy widzą wyraźnie i stabilnie niezależnie od wykonywanych ruchów głowy i oczu.

Jeśli masz astygmatyzm i chciałbyś korzystać z jednodniowych soczewek kontaktowych, wypróbuj 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM. Jeśli preferujesz soczewki wielokrotnego użytku, wypróbuj ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM.

Specjalista potwierdzi, czy i które soczewki kontaktowe ACUVUE® będą wystarczającą metodą korekcji dla Twojej wady wzroku. Przeczytaj również o doborze soczewek kontaktowych.

 

 

 


Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A., z siedzibą w 62-200 Gniezno, ul. Wrzesińska 44, NIP 784-247-26-48, REGON: 301637411 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez Bezokularow.pl S.A. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Bezokularow.pl nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku.

Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST®, 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® DEFINE®, 1-DAY ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM i SOCZEWKA, KTÓRA ZMIENIA WSZYSTKOTM są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o. 2017 © Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.
BO/2016/12/7836