Chroń oczy przed słońcem

Podczas urlopu w lecie, z pewnością dbasz o to, żeby chronić skórę przed szkodliwym efektem działania promieni słonecznych. Należy pamiętać, że również oczy wymagają odpowiedniej osłony.

Promieniowanie UV, czyli ultrafioletowe wchodzi w skład widma światła docierającego ze Słońca do powierzchni Ziemi. Z niektórych badań wynika, że te promienie mają wpływ na pogorszenie wzroku następujące wraz z upływem wieku (zwyrodnienie plamki żółtej).

Promieniowanie może również wpływać na pojawienie się m.in. zaćmy. Co piąty przypadek tego schorzenia może być spowodowany właśnie przez słońce. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna pomogłaby zapobiec wystąpieniu wielu z tych przypadków.

Jak ochronić oczy przed słońcem?

Przedstawiamy rady, jak ochronić oczy przed promieniowaniem UV, by zapobiec występowaniu poważnych schorzeń i zachować zdrowie oczu.

Okulary słoneczne kupuj mądrze

To, że zdecydujemy się na zakup drogich i modnych okularów, nie jest równoznaczne z tym, że ochronią nas one przed szkodliwym wpływem słońca. Kupując okulary słoneczne, najlepszym wyborem będą szkła z oznaczeniem UV400. One zapewniają najlepszą ochronę przed każdym promieniowaniem słonecznym. Dodatkowym atutem, świadczącym o dobrej jakości okularów są duże soczewki i osłony boczne.

1. Decyduj się na soczewki kontaktowe z filtrami UV

Mimo że będziemy korzystać z najlepszych okularów przeciwsłonecznych, nie wykluczy to tego, że do naszych oczu nie dotrą promienie UV, które skupiają się przy oprawkach. Tymczasem soczewki kontaktowe z filtrem UV pokrywają całą rogówkę i soczewkę oka, chroniąc dodatkowo przed słońcem.

Soczewki kontaktowe polecamy stosować razem z okularami z osłonami bocznymi, a także z kapeluszem z szerokim rondem.

Wszystkie Soczewki Kontaktowe ACUVUE® są wyposażone w filtry UV chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.1

2. Noś kapelusz

Mając na głowie kapelusz z szerokim rondem, stosujesz dodatkową ochronę dla Twoich oczu. Jest on pomocny również w osłonie przed słońcem twarzy i klatki piersiowej - to zminiejsza ryzyko udaru słonecznego.

3. Światło odbite też jest groźne

Promienie, które odbijają się od śniegu, tafli wody czy piasku stanowią dodatkowe zagrożenie. Niezaprzeczalnie należy chronić oczy w czasie wyjazdu na narty, pobytu na plaży, czy uprawiania sportów wodnych.

4. Pora dnia też jest istotna

Najmocniejsze słońce jest między godziną 10 a 14. Naukowcy są jednak zdania, że najbardziej niebezpieczne dla oczu jest przedpłudniem a także późno po południu. Nasz wzrok należy chronić zatem cały dzień.

5. Niezależnie od pogody

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że szkodliwe promienie słoneczne są obecne nie tylko w słoneczne, ale również w pochmurne dni. Oczy chrońmy zatem przy każdej pogodzie.

Soczewki Kontaktowe ACUVUE® pomagają chronić Twoje oczy niezależnie od aktualnej pogody.

6. Zapytaj specjalisty

Poddawaj się badaniu oczu regularnie u specjalisty, a dodatkowo pytaj o ochronę wzroku przed słońcem.

7. Graj w zielone

By dodatkowo dbać o zdrowie oczu, staraj się przestrzegać diety wzbogaconej w witaminy A, C i E. Ich najlepszym źródłem są zielone warzywa liściaste i kolorowe owoce - mają one działanie antyoksydacyjne. Szczególnie istotne dla zdrowia oczu są luteina i zeaksantyna. Ta pierwsza jest obecna w warzywach liściastych, żółtej papryce i mango, natomiast zeaksantynę znajdziemy w kukurydzy, jajkach, brokułach i pomarańczach.

8. Osłaniaj dzieci przed słońcem

Wiele szkód słońce wyrządza nam w dzieciństwie. Pilnuj, by Twoje dzieci zawsze nosiły okulary przeciwsłoneczne z najlepszymi filtrami a także osłonami bocznymi oraz kapelusz.

ACUVUE® jest jedyną wiodącą marką soczewek kontaktowych zapewniającą ochronę przed ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA w każdym swoim produkcie.1

Soczewki jednodniowe 1-DAY ACUVUE® TruEye® gwarantują najlepszą ochronę przeciwsłoneczną ze wszystkich soczewek kontaktowych. Jeśli preferujesz soczewki wielorazowego użytku, zdecyduj się na ACUVUE OASYS® lub ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM.1

1. Wszystkie Soczewki Kontaktowe ACUVUE® mają filtr UV w celu zapewnienia ochrony przeciw przedostaniu się szkodliwych promieni UV do rogówki i do oczu. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE MOGĄ zastąpić okularów słonecznych czy gogli, bo nie zakrywają w całości oczu i okolic oczu. Zaleca się dodatkowe noszenie okularów słonecznych dobranych przez specjalistę.

 

 

 


Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A., z siedzibą w 62-200 Gniezno, ul. Wrzesińska 44, NIP 784-247-26-48, REGON: 301637411 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez Bezokularow.pl S.A. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Bezokularow.pl nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku.

Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST®, 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® DEFINE®, 1-DAY ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS®, ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM i SOCZEWKA, KTÓRA ZMIENIA WSZYSTKOTM są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o. 2017 © Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.
BO/2016/12/7836