Od tego trzeba zacząć: WIZYTA U SPECJALISTY

Wiele osób zastanawia się nad rozpoczęciem swojej przygody z soczewkami kontaktowymi. Nie wiedzą natomiast od czego powinni zacząć. Dostepność soczewek kontaktowych jest duża, ale najlepsza, najzdrowsza i najbezpieczniejsza droga to wizyta u specjalisty. Sprawdź dlaczego!


 

DLACZEGO NALEŻY ZACZĄĆ OD WIZYTY U SPECJALISTY?

Specjalista zbada dokładnie Twój wzrok, sprawdzi stan zdrowia przedniego odcinka oka oraz zaaplikuje soczewki kontaktowe dobrane specjalnie dla Ciebie. Dobry specjalista zapewni także soczewki próbne, które będziesz mógł przetestować w domu, a nastepnie zaprosi Cię na kontrolę, gdzie sprawdzi czy wszystko jest w porządku z Twoimi soczewkami.

 

DO KOGO MAM SIE WYBRAĆ?

Soczewki kontaktowe najlepiej zaaplikuje Ci optometrysta lub lekarz okulista, który specjalizuje się w doborze soczewek kontaktowych (warto przez zapisem na wizytę o to zapytać, a także o to czy w ramach wizyty otrzymasz soczewki próbne u lekarza, gdyż nie każdy lekarz jest w stanie je zapewnić swoim pacjentom).
 

Optometrysta - jest to specjalista, który zajmuje się wadami wzroku, doborem korekcji okularowej lub soczewkami kontaktowymi. Optometrysta najlepiej dobierze Tobie korekcję na Twoją wadę wzroku.

Lekarz okulista - jest to lekarz, który zajmuje się patologiami i chorobami oczu. Bada oczy pod kątem medycznym. Nie każdy okulista jest specjalistą w doborze korekcji wzroku.

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ WIZYTA U SPECJALISTY?

1. Wywiad z pacjentem
2. Dokładnie badanie wzroku i określenie wady
3. Badanie przedniego odcinka oka
4. Dobór soczewek kontaktowych dla wady wzroku i stylu zycia pacjenta
5. Przymierzanie soczewek próbnych w gabinecie pod okiem specjalisty, wręczenie materialów pomocnyczych
6. Kontrola po kilku dniach użytkowania soczewek próbnych w normalnych warunkach życia pacjenta
7. Recepta dla pacjenta

Jeżeli pierwsze soczewki Cię nie zadowalają nie krępuj sie o tym powiedzieć. Po to właśnie jest specjalista, aby Ci pomóc oraz dobrać najlepsze dla Ciebie soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji powinien on zaproponować inne soczewki próbne i kolejną wizytę kontrolną.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię